13. Spotkania z Filmem Górskim

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 30 sierpnia 2017, 00:01 - niedziela, 3 września 2017

Z kamerą w górach

To prawdziwe święto ludzi gór, sportów ekstremalnych i dobrego kina – 13. Spotkania z Filmem Górskim (30 sierpnia – 3 września) tradycyjnie przyciągną do stolicy Tatr rzesze pasjonatów z całej Polski. W tym roku po raz pierwszy impreza odbywa się na Górnej Równi Krupowej.

Trzonem festiwalu jest przede wszystkim Międzynarodowy Konkurs Filmu Górskiego, podczas którego premierowo zobaczymy produkcje z różnych stron świata, wśród nich filmy dokumentalne: o pierwszym Czechu, który zdobył Koronę Himalajów (Climbing Higher) i pracowniku położonego  najwyżej na świecie ośrodka narciarskiego w Andach (Samuel z chmurach), a także familijny obraz Narysuj mi kozicę o 9-letnim Colinie, który wraz z dziadkiem obserwuje zwierzęta w Parku Narodowym Gran Paradiso we Włoszech. Przeglądowi filmowemu towarzyszą spotkania z alpinistami, himalaistami i podróżnikami, m.in. Leo Houldingiem, Gerlinde Kaltenbrunner, Andrzejem Bargielem, Piotrem Pustelnikiem czy Ewą Wachowicz, a także promocje książek, warsztaty, Akademia Górska i zawody sportowe Zako Bulder Power.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.