Koncerty promenadowe

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W wakacyjne niedziele Krakowskie Forum Kultury zaprasza na koncerty w altanie na Plantach przy ul. Westerplatte.
W każdą niedzielę lipca i sierpnia w zaciszu drzew będzie rozbrzmiewać muzyka w wykonaniu krakowskich artystów.

2 lipca 2017, 15.00
Raczej klasycznie
– recital fortepianowy Bartłomieja Kominka
W programie utwory F. Chopina, G. Gershwina i A. Piazzolli.
Bartłomiej Kominek – pianista, pedagog, wykładowca akademicki. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach pianistycznych oraz festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Kil (Szwecja), Glasgow i Londynie (II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym), a także na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i Festiwalu Talentów w Tarnowie. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność kameralną. Występuje ze znanymi artystami i zespołami kameralnymi, m.in. z Concerto Avenna, Kwartetem Smyczkowym „DAFÔ”, Kwartetem Smyczkowym „Camerata”, Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Elżbietą Towarnicką, Olgą Pasiecznik, Anną Radziejewską, Januszem Olejniczakiem, Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim, Wojciechem Michniewskim.

9 lipca 2017, 15.00
Zimny drańTeatr VIS a VIS
Krzysztof Bigaj – śpiew
Mateusz Zastawny
– akompaniament
Podczas koncertu będzie można usłyszeć nie tylko piosenki, ale również anegdoty z życia Eugeniusza Bodo – biografii pełnej sukcesów, przerwanych nadejściem wojny światowej.
W programie: największe szlagiery Eugeniusza Bodo: „Już taki jestem zimny drań”, „Sex appeal”, „Ach, śpij kochanie”, „Ach, te baby”, „O’key” i wiele innych… Najważniejsze są jednak piosenki: żartobliwie traktujące relacje damsko-męskie, śpiewane po to, by bawić, a czasem może i wzruszyć. Muzyka łatwo wpadająca w ucho, ale genialnie skomponowana; z tekstami, które kryją czar przedwojennego języka.

16 lipca 2017, 15.00
Srebrny jest Paryż
– recital Jagi Wrońskiej
Jaga Wrońska – śpiew
Kazimierz Madej – słowo
Jarosław Hanik – piano
Wiesław Dziedziński – akordeon
Jaga Wrońska – znana krakowska piosenkarka znów zaprasza na niezwykły koncert. W piosenkach odżyje atmosfera dawnego, artystycznego Paryża (E. Piaf, M. Mathieu, Ch. Aznavour). Pojawią się także premierowe piosenki-niespodzianki. Zasłuchajcie się, zachwyćcie, zatańczcie...

23 lipca 2017, 15.00
Z miłości do sentymentu
recital Marty Honzatko
Marta Honzatko – śpiew
Michał Rorat
– piano
Z miłości do sentymentu to podróż przez jedne z najpiękniejszych i najciekawszych utworów, jakie Marta napotkała na swojej drodze artystycznej – usłyszymy przede wszystkim piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach.

30 lipca 2017, 15.00
Grochowicz Light
– koncert Agnieszki Grochowicz
Agnieszka Grochowicz – wokal
Antoni Dębski – gitara basowa
Jarosław Olszewski – piano
Wiesław Jamioł – perkusja
Podczas koncertu usłyszymy piosenki z różnych projektów słowno-muzycznych, z którymi Agnieszka Grochowicz koncertuje na terenie całej Polski – autorskiego Na wyspie Kraków oraz #Osiecka#Krajewski#Grochowicz, INSPIRACJE Lata 30., Dopóki Ziemia Kręci Się i Młynarski.

6 sierpnia 2017
12.00
Bajka o Feliksie
spektakl edukacyjno-muzyczny poświęcony twórczości i życiu Feliksa Nowowiejskiego.
Autorzy spektaklu w łatwy i przystępny sposób chcą pokazać młodemu widzowi jego twórczość, pokazać że wielki człowiek też kiedyś był dzieckiem. Poprzez bajkowy charakter widowiska chcą zaznajomić dzieci z muzyką klasyczną i przełamać niechęć przed uczestnictwem w koncertach muzyki poważnej.
15.00 JOANNA SŁOWIŃSKA z zespołem
Podróż w czasie i przestrzeni: śladami wiejskich grajków, cygańskich taborów i klezmerskich orkiestr. Koncert inspirowany polską muzyką tradycyjną, motywami muzyki klezmerskiej, romskiej i muzyki Podkarpacia.
Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce
Jan Słowiński – altówka
Stanisław Słowiński – skrzypce
Justyn Małodobry – kontrabas

13 sierpnia 2017, 15.00
Cracow Jazz Quartet
(studenci Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej)
Magdalena Ślósarz – skrzypce
Mojżesz Tworzydło – gitara
Marcin Essen – gitara basowa
Andrii ‘Vedomyr’ Volynko – instrumenty perkusyjne
W specjalnie przygotowanym programie koncertu znajdą się znane i lubiane standardy jazzowe oraz kompozycje własne oparte o nowoczesne brzmienia.

20 sierpnia 2017, 15.00
Na naszej wyspie
– wędrówka z poezją i polską piosenką po krakowskich Plantach
Mieczysław Święcicki, Kamila Klimczak, Maciej Półtorak, Marek Michalak
Michał Półtorak
– skrzypce
Paweł Kuźmicz – bas
Paweł Pierzchała – piano
W założeniu ma to być spotkanie muzyki i piosenki, połączenie artystycznych działań na najwyższym poziomie z dobrą zabawą, koncert nasycający do głębi duszę i umysł. W programie usłyszą Państwo najpiękniejsze kompozycje „piwnicznych kompozytorów”: Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego, Pawła Pierzchały i innych.

27 sierpnia 2017, 15.00
Pan Śrubka i Orkiestra Taneczna
Nowe przedsięwzięcie Michała Jurkiewicza powstałe w wyniku współpracy ze studentami Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Założyciel formacji Michał Jurkiewicz (od 11 lat koncertuje m.in. w zespole Grzegorza Turnaua) jest autorem muzyki oraz tekstów do nowo powstałych piosenek. Premiera debiutanckiego albumu płytowego jest planowana na jesień 2017 roku. Brzmienie zespołu jest bogate w rozliczne instrumenty dęte, przez co nawiązuje do muzyki bałkańskiej. Obok instrumentów dętych pojawiają się skrzypce, akordeon, brzmienia elektroniczne. Całość dopełniają głosy Michała Jurkiewicza oraz Diany Ciecierskiej.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.