Juliada 2017

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 24 czerwca 2017 - niedziela, 23 lipca 2017

Jak co roku Miasto Kraków i Stowarzyszenie SIEMACHA zapraszają wszystkich młodych sportowców na najbardziej wyczekiwane wakacyjne wydarzenie – JULIADĘ.

Niezwykła atmosfera, zabawa i radość z gry w duchu fair play – tak w kilku słowach można określić JULIADĘ. To wielkie święto sportu już po raz 19 zagości w Małopolsce. Jest jedną z najważniejszych imprez propagujących kulturę fizyczną i sport wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niej, osoby pozostające na wakacje w mieście, mogą aktywnie spędzić wolny czas. 

10 dyscyplin, 30 dni sportowej rywalizacji, 28 pucharów i 387 medali czeka na entuzjastów sportowych zmagań. Mecze i rozgrywki odbędą się, jak co roku, na terenie Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta oraz na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Po raz kolejny JULIADZIE kibicuje Tauron, który od lat angażuje się w projekty promujące aktywny tryb życia.

Oprócz dotychczasowych dyscyplin, takich jak: piłka nożna, piłka ręczna, badminton, tenis stołowy, siatkówka, futsal, streetball , turniej szachowy i breakdance, dołączy nowa forma aktywności – SPEED-BALL! Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo traktowano go, jako trening koordynacji i refleksu podczas przygotowań tenisistów. Dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i ogromnej frajdzie jaką sprawia gra, szybko przekształcił się w nowy  sport. Podczas prezentacji na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego będziemy gościć aktualnego wicemistrza Polski - Zbigniewa Bizonia.

24 czerwca (sobota): Piłka ręczna / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

25 czerwca (niedziela): Piłka nożna / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

1 lipca (sobota): Streetball / plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego

2 lipca (niedziela): Badminton / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

8 lipca (sobota): Tenis Stołowy / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

9 lipca (niedziela): Siatkówka / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

15 lipca (sobota): Breakdance/Speed-ball / plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego

16 lipca (niedziela): Futsal (trampkarze starsi) / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

22 lipca (sobota): Szachy / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

23 lipca (niedziela): Futsal (juniorzy starsi) / Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.