Toto w Tauron Arenie Kraków

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 28 lutego 2018, 19:00

Ponadczasowi

Pierwszym utworem, który pojawił się na antenie powstałego w 1990 roku radia RMF FM, była piosenka Africa zespołu Toto. I trudno się dziwić. Choć skomplikowane harmonicznie i rozbudowane kompozycje amerykańskiej grupy kipią od rockowej energii i brzmią bardzo przystępnie. Tak naprawdę styl kapeli wychodzi daleko poza tradycyjny rock – można w nim odnaleźć echa takich gatunków, jak pop, funk, blues, R&B oraz jazz. Siłą Toto jest nie tylko sama muzyka, ale też skład osobowy i jego uniwersalność: w zespole jest właściwie czterech wokalistów. Nominalnie śpiewa Joseph Williams (syn mistrza Johna, autora muzyki do Gwiezdnych wojen), ale świetnie robią to też gitarzysta Steve Lukather oraz grający na instrumentach klawiszowych Steve Porcaro i David Paich.

Na scenie obecni są już od 40 lat i w tym czasie dorobili się nie tylko dużych pieniędzy, ale i 40 milionów sprzedanych płyt, sześciu nagród Grammy oraz megaprzebojów: Hold the Line, Rosanna czy Stop Loving You. I choć są sławni i bogaci, nie zapominają o słabszych i poszkodowanych, aktywnie wspierając weteranów wojennych czy działania ONZ. Zresztą ich samych też dotykały tragedie (śmierć jednego z braci Porcaro, poważna choroba drugiego).

Z okazji okrągłego jubileuszu do sklepów w tym miesiącu trafi płyta 40 Trips Around the Sun, zawierająca trzy nowe utwory oraz zremasterowane największe przeboje zespołu. 28 lutego w Tauron Arenie Kraków wysłuchamy ich ponadczasowych kawałków. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.