Krakowski Kiermasz Książki

Akcje czytelnicze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na Krakowski Kiermasz Książki. Na kameralnym placu św. Marii Magdaleny w dniach 10-11 czerwca swoją ofertę zaprezentują lokalni antykwariusze i bukiniści. Nie zabraknie klasyki prozy, dobrego komiksu, kultowych albumów, a w związku z odbywającym się w tym czasie Festiwalem Miłosza – przede wszystkim poezji!

Na ratunek czytelnikom niepraktykującym przybędzie Ostry Dyżur Literacki, a w ramach pasma OFF Miłosz odbędzie się czytanie poezji w plenerze. Tradycyjnie zadbamy także o strawę dla ciała, a nowe książkowe nabytki będzie można przejrzeć, relaksując się na leżaku!

Krakowski Kiermasz Książki to cykliczna, kameralna impreza, którą Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO pragnie przywrócić świetność książce używanej i przypomnieć, że dobra literatura nie starzeje się nigdy. W ramach drugiej w tym roku edycji kiermaszu, w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-18.00 na placu św. Marii Magdaleny wystawią się antykwariaty: Hulaj Pole, Abecadło, Szafa Pełna Książek, Suszek i 451 stopni, księgarnia hobbistyczna Fankomiks, American Bookstore, a także bukiniści, których spotkać możecie w niedzielne poranki na Hali Targowej i na co dzień w przejściu podziemnym przy Domu Handlowym Jubilat.

Na kiermaszu nie zabraknie okazji do rozmów o książkach – w sobotę 10 czerwca od 13.30 do 17.30 w ramach akcji Ostry Dyżur Literacki lektury dla małych i dużych polecać będą przebrani w lekarskie kitle eksperci Fundacji Czas Dzieci. W związku z trwającym od 8 czerwca Festiwalem Miłosza kiermasz przybierze szczególnie poetycki charakter. W niedzielę 11 czerwca o 14.00 w ramach pasma OFF Miłosz czeka nas plenerowe czytanie poezji w wykonaniu stypendystów Rezydencji Wyszehradzkiej w Willi Decjusza oraz programu rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Przez cały weekend na miejscu kiermaszu spotkać też będzie można rower Lotnej czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a w nim mnóstwo książek do bezpłatnego i bezterminowego wypożyczenia!

Na spragnionych i zgłodniałych czekają kawa i lody ze stylowego autka Kavke Cafe oraz pyszny hummus od Hummus Amamamusi.

Wydarzenie odbywa się w ramach Dni Krakowa 2017.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.