Supergirl Romantic Boys / Babu Król / Drekoty/ Jakim Cudem w Warsztacie

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 20 maja 2017, 20:00

Alternatywa na Warsztat ! Jedno wydarzenie, cztery koncerty, kilka godzin dobrego dźwięku w zabłockim centrum kulturalno-społecznym Warsztat. Wyjątkowy klimat tego miejsca i artyści wybrani specjalnie z myślą o Was sprawią, że nas pokochacie i wrócicie również za rok.

20 maja, godzina 20.00 - każdy bawi się z każdym!
Prawdziwie niepokorni, zuchwali i alternatywni (sic!) przedstawiciele polskiej sceny muzycznej. Jakim Cudem, Drekoty, Babu Król i Supergirl and Romantic Boys grają razem z Polikulturą!

O NIEPOKORNYCH:


SUPER GIRL ROMANTIC BOYS
Zaczynali w Warszawie końca lat 90-tych. Zainspirowani retro dyskotekami na łódzkich squatach, przenieśli tę tradycję na squaty stolicy, lecz niedługo później wymienili adapter Unitra na zabawkowy syntezator CASIO. Ich pierwsze koncerty przypominały istne tornado: nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skakała sobie po głowach.

Super Girl Romantic Boys wyprzedzili epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80-tych i szli w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali.

Muzyka dla fanów tanecznej, syntezatorowej elektroniki - melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, ale też melancholijnej i klaustrofobicznej. Teksty piosenek utrzymane są w stylistyce polskich lat 80-tych, lecz dzieją się w realiach XXI wieku, traktując o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił "zimny blask sztucznych miast".

SGRB odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej eightiesowej stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich dzisiejsze dokonania najlepiej opisuje określenie post new romantic.

W marcu 2016 roku nakładem Anteny Krzyku ukazał się ich nowy, pełnowymiarowy album „Osobno”
www.sgrb.bandcamp.com
www.facebook.com/supergirlromanticboys

BABU KRÓL
Babu Król to wspólny projekt ikon polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znacie ich m. in. z projektów Pogodno i Bajzel). Pierwszy, "ten co jest bałaganem", to człowiek orkiestra legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Ten zwany "deserem na bazie mleka" - Budyń, to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Druga płyta "Kurasawosyny" (2015) w odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Do nagrania jej zaprosili wybitnych muzyków i performerów Joannę Sokołowską, Antoniego „Ziuta” Gralaka, Dariusza Sprawkę oraz Aleksandra Orłowskiego. Płyta zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.
www.facebook.com/BabuKrol
https://babukrol.bandcamp.com/

DREKOTY
"Drekoty są zjawiskiem, jakie zdarza się raz na kilka lat. Poza skalą."
/Gazeta Wyborcza
DREKOTY powstały w 2011 roku z inicjatywy perkusistki Oli Rzepki. Od początku konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Z trudności zakwalifikowania muzyki Drekoty uczyniły swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. Od 2014 roku zespół występuje w składzie Ola Rzepka, Natalia Pikuła oraz Olga Czech. Od wydania debiutanckiej płyty Persentyna w 2012 roku zespół nieustannie koncertował, wystąpił na najważniejszych festiwalach (m.in. Off Festival, Opener, Męskie Granie, Ars Cameralis), zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a także wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji. W 2015 roku ukazała się EPka zatytułowana Nowe Konstelacje prezentująca interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz nową autorską piosenkę Spokój wyprodukowaną przez Leszka Biolika. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na nową płytę, która prawdopodobnie ukaże się jeszcze w tym roku. W międzyczasie zespół zaprezentuje nowe piosenki podczas nadchodzących koncertów.
http://www.facebook.com/drekoty
http://www.drekoty.pl/

JAKIM CUDEM
Polikulturowe zwyciężczynie z zeszłego roku. Zwycięstwo w konkursie dało im gwarancje bycia jednym z tegorocznych "niepokornych".
„Nie ma ziemi nad Kujawy...”
Zespół Jakim cudem zaprezentuje tradycyjne polskie pieśni wspierane przez moc elektronicznych brzmień, silną sekcję i dynamiczne skrzypce, a także chóralne partie całego zespołu. Nie brakuje jednak miejsca na improwizacje czerpiące z jazzu czy liryczny, balladowy wokal.
Zespół otrzymał III Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” oraz I Nagrodę na Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego.
Jakim cudem tworzą:
J jak Joanna Glubiak (perkusja)
A jak Anita Sobiechowska (kontrabas, gitara basowa)
K jak Kate Nürnberg (instrumenty klawiszowe)
I jak Irena Filuś (skrzypce, melodyka)
M jak Małgorzata Żurańska – Wilkowska (główny wokal).
https://www.facebook.com/JakimCudem/

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.