Studencki Nocny Klub Filmowy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań częstujemy kanapkami, kawą i herbatą.

Rozkład jazdy:

23 lutego 2017
MOONLIGHT | MOONLIGHT
reż. Barry Jenkins, USA 2016, 112’
Nagrodzona Złotym Globem dla najlepszego dramatu, oszałamiająca pięknymi zdjęciami i poruszającą ścieżką dźwiękową opowieść o dorastaniu, rodzinie, miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości. Na ekranie nominowani do Oscarów Mahershala Ali i Naomie Harris.
Gospodynią spotkania będzie Malwa Olejnik - studentka II roku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

2 marca 2017
POKOT | SPOOR
reż. Agnieszka Holland, Polska/Czechy 2016, 128'
Główną bohaterką jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka, pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada - kłusownika. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja – polowanie. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

9 marca 2017
T2: TRAINSPOTTING
reż. Danny Boyle, Wielka Brytania 2017, 117'
Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, przedstawiająca dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Widzowie przekonają się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga, heroinowego nałogu i przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem. Rentonowi towarzyszą znani z pierwszej części Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) oraz Begbie (Robert Carlyle).

16 marca 2017
CAPTAIN FANTASTIC
reż. Matt Ross, USA 2016, 118'
Ben jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji.

udostępnij

więcej

  • dla studentów tylko 12 zł!
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.