Studencki Nocny Klub Filmowy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań częstujemy kanapkami, kawą i herbatą.

11 stycznia

DUSZA I CIAŁO | TESTRŐL ÉS LÉLEKRŐL
reż. Ildikó Enyedi, Węgry 2017, 116’
✩ MFF w Berlinie 2017: Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu, Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
✩ Europejskie Nagrody Filmowe 2017: najlepsza aktorka (Alexandra Borbély)
✩ Camerimage 2017: Złota Żaba (Máté Herbai)
✩ MFF w Sydney 2017: najlepszy film
✩ MFF w Mumbaju 2017: Nagroda Publiczności

Pierwszy od 18 lat film pełnometrażowy cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji. Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.

 18 stycznia

ATAK PANIKI | Atak Paniki Film
reż. Paweł Maślona, Polska 2017, 99'
✩ Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: konkurs główny, najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Magdalena Popławska)
✩ Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa 2017: Złoty Szczeniak za najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Artur Żmijewski) oraz najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (Magdalena Popławska)
Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.

25 stycznia

TAMTE DNI, TAMTE NOCE | Call Me By Your Name
reż. Luca Guadagnino, Włochy/Francja/Brazylia/USA 2017, 132'

☆ Złote Globy 2018 - nominacje: Najlepszy dramat, Najlepszy aktor w dramacie (Timothée Chalamet), Najlepszy aktor drugoplanowy (Armie Hammer)
☆ MFF w Toronto 2017: Nagroda Publiczności
☆ Nagrody Gotham 2017: Najlepszy film fabularny, Najlepsza przełomowa rola aktorska (Timothée Chalamet)

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

1 lutego

21.15 THE ROOM | The Room
reż. Tommy Wiseau, USA 2003, 100’
✰ New York International Independent Film & Video Festival 2004: ✰ Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu fabularnego
Johnny (Tommy Wiseau) to człowiek o złotym sercu. Wszyscy go lubią. Ma dochodową pracę bankiera, dziewczynę, która jest dla niego całym światem (Juliette Danielle) i prawdziwego przyjaciela (Greg Sestero). Przynajmniej tak mu się wydaje. Wkrótce odkrywa, że dwie najbliższe mu osoby łączy gorący romans. W zamierzeniu - czarna komedia o miłości, namiętności i zdradzie. W praktyce - najbardziej nieudany film w historii kina, który nieoczekiwanie osiągnął status produkcji kultowej. Wszystko za sprawą początkującego i niezwykle zdeterminowanego “filmowca”, Tommy’ego Wiseau. Nie wiadomo skąd pochodzi, ani jak zdobył pieniądze na swój film, który kosztował 9 mln dolarów, a zarobił… jedynie 1,8 tys. Pewne jest, że reżyser, producent, scenarzysta i odtwórca głównej roli w The Room próbował spełnić swój “amerykański sen”. I stworzył legendę. Wszystko w tym filmie jest złe: scenariusz, dialogi, gra aktorska, scenografia, montaż, itd. A jednak ma on rzeszę fanów na całym świecie. Istnieje nawet strona internetowa, na której można nabyć gadżety (kubki, koszulki, bluzy, etc.) ze słynnymi dziś cytatami z filmu czy podobizną Tommy’ego. Aż chce się rzec: Ha ha ha. What a story, Mark!Wieloletni przyjaciel Wiseau, aktor Greg Sestero wspomina pracę nad tą osobliwą produkcją w swojej książce The Disaster Artist: My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made, na podstawie której James Franco zrealizował nominowany do Złotego Globu The Disaster Artist.

23.15 THE DISASTER ARTIST | The Disaster Artist
reż. James Franco, USA 2017, 103' - przedpremierowo!
✰ Złote Globy 2018: najlepszy aktor w komedii lub musicalu (James Franco), nominacja do nagrody dla najlepszej komedii lub musicalu
✰ MFF w San Sebastián 2017: najlepszy film
✰ Nagrody Gotham 2017: najlepszy aktor (James Franco)
✰ Nagrody National Board of Review 2017: najlepszy scenariusz adaptowany (Michael H. Weber, Scott Neustadter)
Prawdziwa, tragikomiczna historia początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau - artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. James Franco, reżyser i odtwórca głównej roli, uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Ta niesamowita i przezabawna historia udowadnia, że legendą można zostać z różnych powodów. Nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.

udostępnij

więcej

  • dla studentów tylko 11 zł!
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.