Studencki Nocny Klub Filmowy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań częstujemy kanapkami, kawą i herbatą.

Rozkład jazdy:

30 marca 2017
AMERICAN HONEY | AMERICAN HONEY
reż. Andrea Arnold, USA/Wielka Brytania 2016, 162'
Szalona podróż przez Stany z paczką przyjaciół przy dźwiękach ulubionych płyt. To pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu w reżyserii jednej z najciekawszych europejskich reżyserek, Andrei Arnold (Fish Tank). W rolach głównych: Sasha Lane i Shia LaBeouf.

6 kwietnia 2016
GHOST IN THE SHELL 2D | GHOST IN THE SHELL
reż. Rupert Sanders, USA 2017, 107'
Imponujący rozmachem film oparty na kultowej japońskiej mandze science-fiction pod tym samym tytułem, autorstwa Masamune Shirow. W świecie, w którym zaawansowana technologia i elektronika ma swój udział właściwie w każdej dziedzinie ludzkiego życia, bohaterowie Ghost in the shell zmagają się z fundamentalnymi pytaniami. Jaka jest definicja człowieka w świecie, w którym można skopiować ludzki umysł i zastąpić jego ciało materiałem syntetycznym? Czym dokładnie jest tytułowy ghost - ludzka dusza - zamknięta w cybernetycznym ciele? Gdzie leży granica między człowiekiem a maszyną, kiedy różnice między nimi są bardziej filozoficzne niż fizyczne?

Gospodarzem spotkania będzie Dawid Sikora, który studiuje fizykę stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i zajmuje się sprawami organizacyjnymi związanymi z Kołami Naukowymi.

udostępnij

więcej

  • dla studentów tylko 12 zł!
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.