Studencki Nocny Klub Filmowy

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań częstujemy kanapkami, kawą i herbatą.

9 listopada 2017
♦ ♦ ♦ 5-LECIE STUDENCKIEGO NOCNEGO KLUBU FILMOWEGO ♦ ♦ ♦
„8 listopada 2012 roku filmem Miłość Michaela Haneke Kino Pod Baranami zainaugurowało Studencki Nocny Klub Filmowy. Już podczas pierwszego spotkania sala wypełniła się po brzegi!
W ciągu pięciu lat obejrzeliśmy wspólnie 155 filmów (wliczając październikowe seanse), wypiliśmy hektolitry kawy, zjedliśmy tony kanapek i wnieśliśmy niezliczoną ilość toastów za kino, za nas. Nie zabrakło też spotkań z ciekawymi i dzielnymi (patrz: późna pora) gośćmi oraz przysmaków serwowanych przez naszych Przyjaciół. Na Nocniku usiadło tylu pięknych ludzi, w których pulsuje m i ł o ś ć do kina, że w głowie się nie mieści!”
★ O FILMIE ★
mother! | Mother!
reż. Darren Aronofsky, USA 2017, 121' (in EN with PL subtitles)
Ona (Lawrence) i on (Bardem) wiodą z pozoru idylliczne życie w odosobnionym raju. Ich związek zostaje jednak poddany testowi, kiedy pewien mężczyzna (Harris) i pewna kobieta (Pfeiffer), niezaproszeni, pojawią się w ich domu. Odpowiedź na pukanie do drzwi przerwie spokojną egzystencję obojga. Ale do drzwi zapuka więcej gości. Matka będzie zmuszona zweryfikować wszystko, co wie o miłości, oddaniu i poświęceniu.

16 listopada 2017
SUBURBICON | SUBURBICON
reż. George Clooney, USA/Wielka Brytania 2017, 105'
Suburbicon to idealne amerykańskie miasteczko, istna reklama statecznego życia i dobrobytu czyli American Dream w czystej postaci. Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge’ów obraca w gruzy napad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky’ego Lodge. Pogrążony w rozpaczy chłopak postanawia pomścić swą ukochaną rodzicielkę. W poszukiwaniu sprawców rozpoczyna śledztwo na własną rękę, w trakcie którego odkryje mroczne rodzinne sekrety, układy i animozje, które miały związek ze śmiercią jego matki.

23 listopada 2017
NAJLEPSZY | Najlepszy
reż. Łukasz Palkowski, Polska 2017, 110’
Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

30 listopada 2017
CICHA NOC | Silent Night by Piotr Domalewski
reż. Piotr Domalewski, Polska 2017, 100'
Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

udostępnij

więcej

  • dla studentów tylko 11 zł!
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.