Salon Literacki Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W XIV-wiecznej kamienicy przy ulicy Szczepańskiej 1, w barokowej Sali Fontany – jednym z najpiękniejszych zabytkowych pomieszczeń w Krakowie, Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki na spotkania w Salonie Literackim „Pod Gruszką”.

Czekają nas rozmowy z udziałem twórców, księgarzy i wydawców nie tylko z Krakowa; dyskusje o różnych gatunkach literackich: poezji, prozie i reportażu, książce popularnonaukowej oraz naukowej.

22 marca, 18.00
Wiek (nie)Męski. Wieczór autorski prof. Gabrieli Matuszek-Stec
Spotkanie poprowadzi dr hab. Dorota Kozicka.

5 kwietnia, 18.00
Ma być czysto. Wieczór autorski Anny Cieplak
Spotkanie z Anną Cieplak – polską animatorką kultury, aktywistką miejską i pisarką związaną z Krytyką Polityczną. Laureatka Nagrody Conrada (2017) za powieść Ma być czysto.

19 kwietnia, 18.00
Pamięć operacyjna. Wieczór autorski Ewy Lipskiej
Spotkanie poprowadzi prof. Marta Wyka.
Ewa Lipska to polska poetka i felietonistka, redaktor działu poezji Wydawnictwa Literackiego (1970–1980), dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu (1995–1997), członek polskiego i austriackiego PEN Clubu, członek założyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (1989), członek Polskiej Akademii Umiejętności.

26 kwietnia, 18.00
Życie literackie w Krakowie w latach 1893–2013. Wieczór autorski Jacka Olczyka
Spotkanie z Jackiem Olczykiem - historykiem literatury, który uzyskał doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim i w INALCO (Paryż). Jest tłumaczem Georges’a Pereca. Spotkanie poprowadzi Miłosz Biedrzycki.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.