Salon Literacki Biblioteki Kraków „Pod Gruszką”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W XIV-wiecznej kamienicy przy ulicy Szczepańskiej 1, w barokowej Sali Fontany – jednym z najpiękniejszych zabytkowych pomieszczeń w Krakowie, Biblioteka Kraków zaprasza miłośników książki na spotkania w Salonie Literackim „Pod Gruszką”.

Rozmowy z udziałem twórców, księgarzy i wydawców nie tylko z Krakowa; dyskusje o różnych gatunkach literackich: poezji, prozie i reportażu, książce popularnonaukowej oraz naukowej.

21 czerwca, 18.00
Biblioteka Kraków zaprasza na wieczór autorski prof. Wojciecha Ligęzy – „Nieoczywistość. posłowia, wstępy, szkice.
Prowadzenie: prof. Łukasz TischnerKsiążka przynosi wielobarwny portret krakowskiego życia literackiego (choć zdarzają się tu szkice o autorach, którzy w Krakowie bywali tylko przejazdem), tym cenniejszy, że pisany na bieżąco w ciągu wielu lat, bez uogólniającego dystansu.  Nieoczywistość jest jednak przede wszystkim nieocenionym vademecum, wprowadzającym w trudne rzemiosło czytania i wartościowania współczesnej literatury. (fragment z poslowia do książki: Łukasz Tischner, Jednak brunet!)

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.