Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Jeden z najlepszych tekstów polskiej dramaturgii współczesnej autorstwa Doroty Masłowskiej jest grany w Krakowie po raz pierwszy na deskach Teatru Ludowego.

„Jest to najbardziej ponura rzecz, jaką napisałam i chyba najpoważniejsza, niezależnie od tego, że jest całkiem śmieszna” – mówiła Dorota Masłowska o swoim debiutanckim dramacie z 2006 roku. Jeden z najlepszych tekstów polskiej dramaturgii współczesnej zostanie wystawiony w Krakowie po raz pierwszy! Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku w reżyserii Aleksandry Popławskiej to iście wyboisty teatr drogi. Jego główni bohaterowie, Dżina i Parcha, próbują wrócić do domu po burzliwej imprezie, która przebiegła pod hasłem „Brud, smród i ubóstwo”. On – serialowy aktor o w sławie i ona – zwyczajna dziewczyna z blokowisk udają Rumunów i przesiadają się z auta do auta, racząc kierowców niestworzonymi historiami, pełnymi gier słownych. Premiera odbędzie się 28 kwietnia w Teatrze Ludowym, na Scenie Pod Ratuszem.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Reżyseria: Aleksandra Popławska
scenografia, muzyka: Tomasz Mreńca
multimedia: Maria Matylda Wojciechowska
kostiumy: Emilia Czartoryska
zdjęcia: Bogumił Godfrejów
asystent reżysera / inspicjent / sufler: Manuela Nowicka
Obsada:
Marta Bizoń
Patrycja Durska
Piotr Franasowicz
Małgorzata Krzysica
Jacek Wojciechowski

udostępnij

więcej

  • 50/40 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.