Copernicus Festival 2017

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 23 maja 2017 - niedziela, 28 maja 2017

Dialog duszy i ciała

Kolejna edycja Copernicus Festival, interdyscyplinarnego festiwalu łączącego języki nauki i sztuki, będzie poświęcona emocjom.

Spotkania, dyskusje, wykłady i koncerty organizowane od 23 do 28 maja ukażą rozmaite związki między ludzką emocjonalnością i tworzoną przez człowieka kulturą. Zastanowimy się, czy opozycja rozum – emocje jest zasadna; czy możliwe są społeczności złożone z istot pozbawionych emocji; jak emocje wpływają na sposób poznawania przez nas świata; czy zwierzęta odczuwają emocje tak samo jak ludzie?

Festiwal będzie areną wystąpień i dyskusji toczonych między światowej sławy naukowcami, filozofami i artystami. Znajdą się wśród nich: Antonio Damasio, jeden z najsłynniejszych neurobiologów; Karen Wynn, autorytet w dziedzinie psychologii rozwojowej; Paul Bloom, ceniony psycholog i popularyzator nauki; Mark Miodownik, materiałoznawca i autor poczytnych książek popularnonaukowych; Krzysztof Meissner, jeden z najważniejszych polskich kosmologów. Podczas festiwalu zobaczymy też, jak nowe technologie wpływają na nasz odbiór emocji, poznamy mechanizmy działania strachu w ramach Nocy Horrorów oraz zmierzymy się z wyrażaniem emocji na warsztatach teatralnych.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”
(red. na podstawie materiałów nadesłanych przez organizatorów)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.