bln_krk: inauguracja projektu

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 23 marca 2017, 18:00

Daleko czy blisko?

Soczewica, koło, miele, młyn? A może lepiej: sznycel, durszlak i majstersztyk? 23 marca Goethe-Institut rozpocznie w Krakowie realizację programu bln_krk, którego celem jest budowanie pomostów – nie tylko językowych – między stolicą Niemiec a stolicą Małopolski. Z tej okazji odbędzie się wernisaż wystawy berlińskich zdjęć Filipa Springera Okiem reportera dostępnej w pałacu Potockich przez następne trzy miesiące. Na inaugurację przedsięwzięcia przyjedzie Jakob Hein, autor książki Berlin. Hipsterska stolica Europy, który w rozmowie z dziennikarzem Marcinem Wilkiem (kuratorem projektu) postara się wyjaśnić fenomen kosmopolitycznej niemieckiej metropolii.

Kolejnymi gośćmi wiosennej odsłony programu będą znani berlińczycy: Flake z zespołu Rammstein (27 kwietnia) i dziennikarz Uwe Rada (18 maja). Inicjatywie towarzyszy przegląd filmów, w których ważną rolę gra Berlin.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.