Spowiedź chuligana

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

O sobie samym

Czas udać się w podróż ciemnymi uliczkami Moskwy, pełnymi prostytutek i podrzędnych knajp, w których króluje rozpacz i tani samogon! Ich częstym gościem był Sergiusz Jesienin, genialny rosyjski artysta, którego burzliwe życie i zagadkowa śmierć złożyły się na literacką legendę „poety przeklętego”.

Jego twórczość – pełna lirycznych pejzaży rosyjskiej prowincji z jednej i katastroficznych wizji z drugiej strony – stała się podstawą monodramu, który powraca na deski teatru po ponad dwudziestu latach. Spowiedź chuligana to nie tylko zabarwiona czarnym humorem, poetycka opowieść o życiu Jesienina, ale również ciekawa konfrontacja Andrzeja Grabowskiego z własną aktorską przeszłością. „Jeśli ktoś myśli, że ja to Ferdynand Kiepski albo Gebels z Pitbulla, to się grubo myli. Spowiedź chuligana to pierwsze przedstawienie, gdzie mówię coś od siebie” – zdradza aktor. Nową odsłonę spektaklu, powstałą w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia, zobaczymy premierowo na Scenie STU 30 marca.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Monodram ANDRZEJA GRABOWSKIEGO
Scenariusz i reżyseria - KRZYSZTOF JASIŃSKI
Muzyka – JANUSZ GRZYWACZ

udostępnij

więcej

  • 70 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.