Xiu Xiu w 89

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 kwietnia 2017, 20:00

Nie zapomnisz nigdy

Każdy, kto był na Off Festivalu w 2015 roku, na pewno wciąż ma w pamięci ich oniryczny koncert. Xiu Xiu występowało wtedy z materiałem z Twin Peaks, bezbłędnie oddając niepokojącą atmosferę serialu Davida Lyncha.

Na muzycznym firmamencie pojawili się na początku XXI wieku i od tego czasu niemal co roku wydają kolejne albumy, na których znaleźć można niemal wszystko, co intrygujące w alternatywie: od synthpopowego transu po postpunkowy hałas. Zresztą muzyczne eksperymenty tej kalifornijskiej grupie nigdy nie były straszne. Nie inaczej jest na najnowszym krążku Forget, z którym zaledwie dwa miesiące po premierze pojawią się u nas. Stojącego na czele zespołu multiinstrumentalistę Jamiego Stewarta w realizacji dzieła wspomogli tym razem członkowie Swans i Deerhoof.

Jeśli nie boicie się nieoczywistych, nie zawsze łatwych dźwięków zapamiętajcie datę 23 kwietnia i wybierzcie się do klubu 89, stanowiącego wręcz wymarzoną scenerię dla muzycznego misterium Xiu Xiu. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

support:
Rusałka

udostępnij

więcej

  • Bilety: 50 PLN w przedsprzedaży / 55 PLN na bramce.

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.