Bajki i baśnie japońskie 2017

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Projekt Bajki japońskie został przygotowany z myślą o najmłodszej publiczności Muzeum Sztuki i Techniki Muzeum Manggha. Nowe funkcje muzeów, nastawione na pozyskanie i wykreowanie nowego odbiorcy sztuki wysokiej, potrzebują wsparcia w działaniach poza tradycyjnym zwiedzaniem. Dodatkowe programy i projekty – a nie tylko sama wystawa – stają się atrakcyjnym towarem do sprzedania: zachęcają rodziny do spędzenia ciekawych i rozwijających godzin na zajęciach w muzeach i galeriach. Odczarowane zostało również miejsce, gdzie nawet dwu i trzylatki mają swoje specjalne miejsca do eksploracji i zabawy. Opowiadanie i czytanie bajek spoza naszego kręgu kulturowego ma za zadanie otworzyć dzieci (a także towarzyszących im dorosłych) na nowe, zupełnie inne doświadczenia, uczy również tolerancji i pozwala na obserwację innego systemu wartości.

Wymyślony i przeznaczony umownie „dla dzieci od lat 3 do 103” projekt polega na prezentacji literatury japońskiej – bajek, baśni i legend. W tym roku tematem naszych spotkań z japońską bajką i baśnią będą krainy, wyspy, morza, jeziora, góry, lasy i krążące o nich opowieści. A ponieważ jest ich wiele i są niezwykłe - czeka nas wyjątkowy rok!

W kwietniu Muzeum zaprasza na spotkanie z kolejnym elementem japońskiego krajobrazu – lasami. Tak się składa, ze niedługo Japończycy świętować będą Midori no hi, czyli Dzień Zieleni, a w Polsce drzewa i krzewy pokryją się pierwszymi kwiatami i liśćmi – bo przecież mamy kwiecień. Będą jak zwykle bajki i będą warsztaty.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.