Bieriozka w ICE Kraków

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 5 listopada 2017, 15:00

Informujemy, że planowane na listopad 2017 roku koncerty Zespołu Bieriozka zostają odwołane. Zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu. Istnieje także możliwość wykorzystania biletów na spektakl Bieriozka Moscow Ballet na występ Baletu Virski.

Już w listopadzie 2017 roku polska publiczność będzie miała możliwość przeżyć wspaniałe, magiczne chwile z zespołem Bieriozka i przenieść się w euforyczny, legendarny świat.

Światowej sławy zespół BIERIOZKA powstał w 1948 r. Jego założycielką była urodzona w Wilnie słynna baletmistrzyni Nadieżda Nadieżdina. Wszechstronnie wykształcona artystka swoją karierę rozpoczęła jako solistka w Teatrze Bolszoj, następnie krok po kroku pięła się w hierarchii artystów rosyjskich scen aż sama zaczęła opracowywać choreografie, co byłą jej życiową ambicją i powołaniem.  W 1948 r. w Teatrze Ermitaż w Moskwie został wystawiony program artystyczny, gdzie po raz pierwszy widzowie ujrzeli fantastyczny korowód dziewczęcy do ludowej pieśni "W pole bieriozka stojała", pomimo, że wykonany przez amatorki, to był niespodziewany, ale wielki sukces.

Kolejne wykonania przez profesjonalny zespół to już początek wielkiej światowej kariery, choreografie słynnej "Brzózki", "Łabędzic", "Zorzy polarnej", "Gołąbeczki" czy "Łańcuszka" to wręcz poezja i niedościgniony do dnia dzisiejszego kunszt. Oglądanie tych choreografii na żywo na scenie przenosi widzów w magiczny świat tańca, legend i ludowych historii, a wspaniała muzyka dopełnia całości. Płynne, wręcz niezauważalne kroki w wykonaniu zespołu Bieriozka to wielki i niepowtarzalny artyzm, efekt ,,unoszenia się nad sceną’’ do dnia dzisiejszego jest podziwiany na całym świecie. Dopełnieniem przedstawień jest wspaniała muzyka i niezwykle sugestywne stroje. Tysiące przyznanych nagród, wyróżnień i zaszczytów dla zespołu, który wielkim przebojem wdarł się na światowe sceny świadczą o niezwykłych umiejętnościach twórczych, o wielkiej fantazji i profesjonalizmie.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.