Netia Off Camera 2017

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 28 kwietnia 2017 - niedziela, 7 maja 2017

Organizowany jest przez Fundację „Off Camera” i Krakowskie Biuro Festiwalowe od 2008 roku Festiwal Netia Off Camera to wielkoformatowa impreza poświęcona polskiemu i zagranicznemu kinu niezależnemu.

Pod prąd

Ten festiwal prezentuje kino odważne, niezależne, płynące pod prąd. Po raz dziesiąty dajmy się unieść jego falom!

Co interesuje i niepokoi filmowców? O których tytułach gorąco dyskutuje się na całym świecie? Odpowiedzi na te pytania przyniesie 10. Netia Off Camera – Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego (28 kwietnia – 7 maja). Jednym z głównych celów krakowskiego festiwalu jest wspieranie młodych, utalentowanych reżyserów. W tym roku do rywalizacji o Krakowską Nagrodę Filmową w konkursie Wytyczanie drogi stanie dziesięć filmów, z których większość to debiuty fabularne ich twórców.

Nowością podczas tegorocznej edycji będzie sekcja Aż po grób ukazująca tęsknotę twórców za romantycznymi historiami, która zaskoczy nas nowatorskim podejściem do poruszanych tematów. Poznamy m.in. historię młodej Pakistanki mieszkającej w Brukseli: zgodnie z tradycją dziewczyna musi wybrać sobie małżonka, a pomóc ma jej w tym… Skype (Noces, reż. Stephan Streker).

W ramach sekcji Przyszłość nadejdzie dziś zobaczymy sielankowe obrazy utopii i mroczne wizje dystopii. Przykładem tej ostatniej będzie film Drake’a Doremusa Przebudzeni z Kristen Stewart i Nicholasem Houltem w rolach głównych.

Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że „kino jest kobietą”? Filmy prezentowane w ramach sekcji Silna płeć ukażą historie postaci bezkompromisowych i odważnych. Zobaczymy m.in. dokument Maya Angelou and Still I Rise (reż. Rita Coburn Whack, Bob Hercules) poświęcony Mai Angelou, ikonie literatury afroamerykańskiej.

Dla miłośników muzycznej odsłony festiwalu mamy elektryzującą wieść: gwiazdą Off Sceny będzie młoda piosenkarka Dillon, której intrygujący, chropawy wokal poznał już cały świat. A ponadto czeka nas Nadrabianie zaległości, Odkrycia, rozstrzygnięcie Konkursu Polskich Filmów Fabularnych, jednym słowem – moc wrażeń! Więcej o festiwalu w majowym numerze „Karnetu”.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.