74. Tour de Pologne

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 29 lipca 2017 - piątek, 4 sierpnia 2017

74. Tour de Pologne ma się rozpocząć w Krakowie, a zakończyć w Bukowinie Tatrzańskiej - poinformował dyrektor tego kolarskiego wyścigu Czesław Lang. W trakcie przyszłorocznej imprezy nie będzie przeprowadzona jazda indywidualna na czas.

- Chcemy zrobić piękny etap w Krakowie na otwarcie wyścigu. Po starcie w tym mieście wyjedziemy w kierunku Wieliczki, a meta zostanie ulokowana na Błoniach lub na Rynku. Etap ten ma liczyć ok 180 km - powiedział Lang podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która została zorganizowana w Krakowie.

Według jego informacji wyścig potrwa siedem dni: 29 lipca - 4 sierpnia. Oprócz Krakowa i Bukowiny Tatrzańskiej poszczególne etapy mają się zakończyć w Katowicach (i w innych mieście Górnego Śląska - być może w Gliwicach), Nowym Sączu, Rzeszowie, Zakopanem. Tym razem pominięto Warszawę, gdzie rozegrano pierwszy etap tegorocznej rywalizacji.

Podobnie jak w przeszłości zostanie zorganizowany wyścig amatorów. Nie jest jeszcze potwierdzona organizacja touru kobiet.

W trakcie konferencji ogłoszono wyniki konkurs "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne". W kategorii miasto startowe wygrał Radzymin, premii - Bytom, etapowe - Kraków.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.