Biedermann i podpalacze

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Centrum Kultury Podgórza informuje, że – w związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po tragicznej śmierci Prezydenta Miasta Gdańska – zostają odwołane wydarzenia, które miały się odbyć w Centrum Kultury Podgórza w dniach: od 18.01/piątek (od godz. 17.00) do 19.01/sobota (do godz. 19.00).

Spektakl z zaskakującym, kryminalnym finałem, dawką czarnego humoru oraz ze świetnie napisanymi rolami. Biedermann i podpalacze to komentarz do obecnej epoki, w której różnego rodzaju terroryści przenikają do społeczeństwa i manipulują ludźmi bez ich wiedzy. Konfrontuje widza z tymi, którzy nie potrafią spojrzeć prawdzie w oczy. Mówi o świecie, w którym osiągnięcie stabilizacji wyklucza prawdę i moralność, gdzie zgoda na mniejsze lub większe zło to jak podpisanie cyrografu z diabłem.

Biedermann po polsku znaczy poczciwiec, ale to także określenie mieszczucha, który osiągnąwszy minimum dobrobytu uważa, że najważniejsze jest jego zachowanie. Wierzy, że drobne ustępstwa pozwolą mu zachować odrobinę komfortu i pozycję społeczną. Taka postawa doprowadza do katastrofy.

Reżyseria: Jan Korwin – Kochanowski
Obsada:
Anna Dzierża (Babette Biedermann)
Klaudia Szaflarska (pokojówka Anna)
Marcin Styrski (policjant)
Piotr Lipko (Schmitz)
Daniel Piskorz (Eisenring)
Jacek Janosz (Gottlieb Biedermann)

udostępnij

więcej

  • 40/20 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.