Wyspiański Wyzwala: Tajemnice Wesela 1900. podsłuchuj/podglądaj/współpracuj

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

„Scena wielka otwarta…”

Nowy sezon w Teatrze im. Juliusza Słowackiego przebiegnie pod znakiem wielkich zmian! Miejsce wieloletniego i zasłużonego dla sceny dyrektora Krzysztofa Orzechowskiego zajął Krzysztof Głuchowski, zapraszając do współpracy Bartosza Szydłowskiego, który został opiekunem programu artystycznego teatru. Ale to nie koniec. Trzy premiery na Dużej Scenie, spotkania i dyskusje z ważnymi osobistościami świata nauki, Małopolski Ogród Sztuki jako przestrzeń dla artystycznych eksperymentów oraz warsztaty dramatopisarskie na Scenie Miniatura – tak w skrócie kształtują się plany nowej dyrekcji. Patronem tych zmian będzie Stanisław Wyspiański.

Symbolicznym rozpoczęciem sezonu artystycznego 2016/2017 będzie pierwsza edycja maratonu WYSPIAŃSKI WYZWALA. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni czołowi polscy reżyserzy teatralni młodego pokolenia, m.in. Magdalena Miklasz, Małgorzata Warsicka, Michał Borczuch, Remigiusz Brzyk, Artur Grabowski i Paweł Świątek. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się premiera spektaklu-instalacji w reżyserii Magdaleny Miklasz. Tajemnice Wesela 1900. podsłuchuj/podglądaj/współpracuj to unikalna i pierwsza w Polsce inscenizacja dramatu Wyspiańskiego zrealizowana z myślą o dzieciach. Historię bronowickiego wesela poznamy z perspektywy Isi, córki Gospodarza. „Będzie to połączenie spektaklu teatralnego z ideą escape roomu i wystawą interaktywną” – zapowiadają organizatorzy. Nie możemy się doczekać!

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Unikalna, pierwsza w Polsce inscenizacja Wesela Wyspiańskiego dla dzieci. Reżyserka Magdalena Miklasz, zainspirowana postacią Isi, córki Gospodarza z Wesela, spróbuje przedstawić ten arcydramat z perspektywy dzieci i dla dzieci. To Wesele oglądane spod stołu, przez szparę w niedomkniętych drzwiach, zza szafy. To włóczęga po czasoprzestrzennym labiryncie, w którym podglądamy, podsłuchujemy, dotykamy, rozwiązujemy zagadki. To połączenie idei escape roomu z interaktywną grą i audiowizualną wystawą, zbudowane na bazie słynnego dramatu Wyspiańskiego.
Inscenizacja kierowana do młodzieży wczesnoszkolnej w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami.

reżyseria Magda Miklasz
dramaturg Adam Miklasz
przestrzeń/scenografia Mirek Kaczmarek
multimedia Amadeusz Nosal
muzyka Marcin Liweń
podziękowaniaza konsultacje dla Grupy Obierek

występują:
Karolina Kazoń
Tomasz Międzik
Rafał Sadowski

nagrania:
Rafał Dziwisz
Dorota Godzic
Maciej Jackowski
Karolina Kazoń
Tomasz Międzik
Rafał Sadowski
Anna Tomaszewska

Premiera 12 listopada 2016

udostępnij

więcej

  • 22 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.