Salon Literacki SPP

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 19 stycznia 2017, 18:00
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie zaprasza na spotkania z cyklu Salon Literacki SPP.

19 stycznia 2017, 18.00
Anna Wojnarska-Maińska – Cykliści
Prowadzenie: Katarzyna Grzesiak

„Cykliści marzą o wolności, ruchu, bezkresnej przestrzeni. Odbywają podróże ku niebu i podróże w przeszłość. Czasem nawet wydostają się poza czas i przestrzeń. Przekraczają granicę światła, wytrzymałości, wyobraźni. Wpadają w dziury w niebie, jadą po autostradzie z tęczy, gramolą się na Wielki Wóz, piją z Drogi Mlecznej i próbują rozpiąć złoty guzik Księżyca (w pełnym wdzięku opowiadaniu Tęcza). Ale Wszechmogąca Ręka zsyła ich na ziemię, bo jeszcze za wcześnie na niebo. Światem kieruje bowiem bliżej nie określony Ktoś, Najdoskonalszy Konstruktor.” (z posłowia Gabrieli Matuszek)

Anna Wojnarska-Maińska – rodowita krakowianka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Laureatka kilkunastu konkursów poetyckich, wśród nich m.in. Baczyńskiego, Stachury, Poświatowskiej, Buczyńskiego, Staicha, „Człowiek, dobro, piękno”, „O Płońską Różę”, „Wierni słowu”, „O wieniec Akantu”. Publikowała w „Piśmie Literacko-Artystycznym”, „Życiu Literackim”, „Wieściach”, „Temi”, „Echu Krakowa”, „Gazecie Krakowskiej”, „Czasie Krakowskim”, „Dekadzie Literackiej”, „Krakowie”. Wiersze zamieszczała w almanachach: „W samym środku życia”, „Piszemy nasz Kraków”, „Młody Kraków”, „Nad Ranem”, „Prosto z Gór”, Almanachy Grupy Poetyckiej „Sylaba” (1,2). Jest autorką słuchowiska radiowego „Liście laurowe pływaja w krupniku” (Radio Kraków i PR Program II).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.