Sylwester 2016

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 31 grudnia 2016, 21:00

Kraków w pląsach

Ta noc do innych jest niepodobna. A i tegoroczny, miejski sylwester zapowiada się szczególnie.

Wydarzenie rozpocznie się niemal równocześnie w trzech różnych lokalizacjach po godz. 21.00, a zakończy tuż po północy. Tanecznym krokiem w 2017 rok wejdziemy w Nowej Hucie, w Podgórzu i tradycyjnie na Rynku Głównym.

Ze sceny ustawionej pod główną siedzibą nowohuckiego Teatru Ludowego usłyszymy największe przeboje w nowych swingowych aranżacjach. Zespół coverowy ViniBand ma na koncie ponad ćwierć miliona „wybawionych” gości i wiarygodnie wypada zarówno w repertuarze Mieczysława Fogga lub Sławy Przybylskiej, jak i Bee Gees, The Beatles czy Elvisa Presleya.

„Gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane?” – pytał niegdyś Wojciech Gąssowski. My już znamy odpowiedź. Wszystkich, którzy chcą przeżyć sentymentalną podróż do czasów spod znaku gramofonu Bambino i pocztówek dźwiękowych, zapraszamy na Rynek Podgórski. Tu, w imponującej scenerii kościoła św. Józefa, na nowo wyremontowanym placu, rozśpiewaną imprezę poprowadzi niezawodny Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki.

Sylwester bez największego „tanecznego parkietu” w Polsce? Wykluczone. Tej szalonej nocy serce Krakowa bić będzie elektronicznym rytmem. Rynek Główny ponownie zamieni się w olbrzymi dancefloor, a najświeższe klubowe brzmienia zapewni duet Xxanaxx. Ich ostatnia płyta FWRD to zgrabny mariaż atmosferycznego dreampopu, podgrzanego odrobiną soulu, R&B i funkowego pulsu. Do noworocznej potańcówki zachęcać będzie także Charlie, którą krakowska publiczność zna z cyklu imprez pod nazwą Szum.

Repertuar, który trafi zarówno do młodych, jak i starszych, uniwersalna muzyka do tańca, klimatyczne miejsca – mieszkańcy Krakowa mają okazję powitać Nowy Rok w szampańskich nastrojach. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

Informacje organizacyjne

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.