Bajki Pod Szesnastką

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Z nowym sezonem Bajek rozpoczynamy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i do wspólnej zabawy!

4 marca 2017, 12.00
Zostań detektywem z Lassem i Mają – warsztaty z Oliwią Brzeźniak
Pewnego dnia do „Księgarni pod Szesnastką” przyszła wyczekiwana przez wszystkich dostawa książek. Pan Adam, księgarz, nie mógł się jej doczekać, bo w dostawie była powieść detektywistyczna dla pana Zbigniewa – stałego klienta. Nasz księgarz też był ciekaw tej książki. Kiedy pudła zostały już rozpakowane, a powieść dla pana Zbigniewa znalazła się na półce z zamówieniami, nagle zadzwonił telefon na zapleczu. Pan Adam poszedł więc szybko, by odebrać. Rozmowa trwała tylko chwilę, ale kiedy wrócił książki dla pana Zbigniewa nie było na półce.
Jeśli chcesz wiedzieć, co się stało z książka i czy pan Zbigniew kupi i przeczyta tę powieść, przyjdź na spotkanie 4 marca o godzinie 12.00 do Księgarni pod Szesnastką”.
Wcielimy się w role detektywów i niczym Lassem i Maja z serii książek słynnego szwedzkiego pisarza rozwiążemy tajemnicę zniknięcia powieści. Będzie troszkę strasznie, ale przede wszystkim śmiesznie. Będziemy czytać, rozwiązywać zagadki i dobrze się bawić.

18 marca 2017, 12.00
Wzruszająca bajka o chłopcu, który ocalił miasto. A może i świat
Zajęcia oparte na książce „Ostatnie drzewo w mieście” wprowadzą dzieci w tematykę ekologii, pomogą zrozumieć, jak duże znaczenie ma obecność zieleni w przestrzeni miejskiej oraz przekonają je, że choć są małe, także ich działania mogą wpłynąć na postawę innych. Podczas spotkania będziemy rozmawiać, czytać, tańczyć i kolorować. A efektem wspólnej pracy stanie się pełna zieleni mapa miasta.
Warsztaty prowadzi Oliwia Brzeźniak

25 marca 2017, 12.00
Spacerkiem przez rok
Zbliża się kwiecień-plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata. To dowiedzmy się czegoś więcej o tym miesiącu i o kolejnych, które nastąpią niebawem i przyniosą słońce, zieleń i owoce! Przeczytamy wspólnie książeczkę Małgorzaty Strzałkowskiej „Spacerkiem przez rok”, dzieci wykonają samodzielnie ilustracje do czytanych wierszy – do dyspozycji będą różnokolorowe kartki, papiery kolorowe, bibuły, mazaki, kredki, pastele.
Warsztaty prowadzi Dorota Per, animatorka zabaw dla dzieci z Ta Dorotka.

Kontynuujemy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i do wspólnej zabawy!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.