SMAK. Spotkania Młodych Amatorów Kina

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – porozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi – mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO. – Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania.

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a zakończy ciekawa wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynować będą ich uczestnicy.

--------------------------------------------

Zapraszamy na spotkanie inaugurujące 4. sezon SMAKu, czyli Spotkań Młodych Amatorów Kina w Kino Pod Baranami. Na ekranie film w reżyserii nagrodzonej na festiwalu w Cannes Sofii Coppoli (Między słowami, Przekleństwa niewinności) . To rozgrywająca się w czasie wojny secesyjnej, pełna erotycznego napięcia historia kilku kobiet rywalizujących o względy żołnierza wrogiej armii. W rolach głównych wystąpili Colin Farrell, Nicole Kidman, Kirsten Dunst i Elle Fanning. Po projekcji poprzedzonej krótkim wprowadzeniem, zapraszamy do dyskusji o filmie. Gospodynią spotkania będzie Olga Filip, uczennica 3. klasy II LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

NA POKUSZENIE | The Beguiled
reż. Sofia Coppola, USA 2017, 91'
✩ MFF w Cannes 2017: najlepszy reżyser (Sofia Coppola)
Czasy wojny secesyjnej w jednej ze szkół dla dziewcząt na południu Stanów Zjednoczonych. Młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym powrotem mężczyzny do zdrowia, pomiędzy mieszkankami domu pojawia nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

udostępnij

więcej

  • Bilety dla uczniów: 10 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.