SMAK. Spotkania Młodych Amatorów Kina

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 15 września 2018, 10:00

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – porozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi – mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO. – Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania.

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a zakończy ciekawa wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynować będą ich uczestnicy.

15 września 2018, 10.00


☛ sobota, 15 września 2018, godz. 10.00 || Kino Pod Baranami

Wracamy po wakacyjne przerwie! Przed nami czwarty sezon SMAKU :) Zainaugurujemy go spotkaniem wokół laureata Grand Prix tegorocznego Festival de Cannes - filmu CZARNE BRACTWO BlacKkKlansman. Reżyserem tej błyskotliwej opowieści opartej na prawdziwych wydarzeniach jest Spike Lee, twórca Ona się doigra (film oraz serial), Rób co chcesz czy Malcolm X.

SZUKAMY PROWADZĄCEGO SPOTKANIE!
Dostanie on darmowe zaproszenie (podwójne) na wcześniejszy pokaz filmu (piątek, 14 września) oraz na SMAKowe spotkanie.


● BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł!
✓ rezerwacje i bilety online ☛ hTBA


● O FILMIE:
CZARNE BRACTWO. BLACKKKLANSMAN | BlacKkKlansman
reż. Spike Lee, USA 2018, 128'

☆ MFF Cannes 2018: Grand Prix (Nagroda Jury), Nagroda Jury Ekumenicznego

Jest początek lat siedemdziesiątych, a Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltrację Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.


★ CZYM JEST SMAK ★
Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

"Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!"

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

15 września, 10.00
CZARNE BRACTWO. BLACKKKLANSMAN | BlacKkKlansman
reż. Spike Lee, USA 2018, 128'
☆ MFF Cannes 2018: Grand Prix (Nagroda Jury), Nagroda Jury Ekumenicznego
Jest początek lat siedemdziesiątych, a Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltrację Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzieSpotkanie wokół laureata Grand Prix tegorocznego Festival de Cannes - filmu CZARNE BRACTWO BlacKkKlansman. Reżyserem tej błyskotliwej opowieści opartej na prawdziwych wydarzeniach jest Spike Lee, twórca Ona się doigra (film oraz serial), Rób co chcesz czy Malcolm X.

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.