SMAK. Spotkania Młodych Amatorów Kina

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 11 lutego 2017, 10:00

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – porozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi – mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO. – Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania.

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a zakończy ciekawa wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynować będą ich uczestnicy.

--------------------------------------------

TO TYLKO KONIEC ŚWIATA | JUSTE LA FIN DU MONDE
reż. Xavier Dolan, Kanada/Francja 2016, 97'
MFF w Cannes 2016: Grand Prix dla najlepszego filmu (Xavier Dolan), Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego reżysera (Xavier Dolan)
Historia 34-letniego Louisa (Gaspard Ulliel), który powraca po dwunastoletniej nieobecności do rodzinnego domu opuszczonego po śmierci ojca. Zamierza podzielić się z rodziną druzgocącą wiadomością. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Matka i rodzeństwo są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Kolejne spory i oskarżenia stają na drodze bohatera do pojednania z rodziną.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Spotkanie poprowadzą Ewa Dubiel i Olga Tuleja - uczennice I klasy (profil humanistyczny) w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

 

 

 

udostępnij

więcej

  • Bilety dla uczniów: 10 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.