SMAK. Spotkania Młodych Amatorów Kina

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 czerwca 2018, 10:00

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie – w luźnej atmosferze – porozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi – mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO. – Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania.

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywać się będą raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a zakończy ciekawa wymiana zdań na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynować będą ich uczestnicy.

16 czerwca 2018, 10.00
THELMA (reż. Joachim Trier)
Podczas ostatniego spotkania w tym roku szkolnym obejrzymy thriller w reżyserii Joachima Triera - autora Głośniej od bomb, Oslo, 31 sierpnia oraz Reprise. Od początku raz jeszcze. Jego nowy film to intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. Jak pisze The Post, THELMA to fascynujące połączenie Bergmanowskiego klimatu z kinem akcji na poziomie, którego nie powstydziłby się Stephen King. Sprawdzimy to!
W uznaniu kreacji w THELMIE odtwórczyni głównej roli Eili Harboe odebrała podczas ostatniego Berlinale wyróżnienie w kategorii: Młodzi, obiecujący aktorzy europejscy. Wcześniej wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się, m.in.: Agata Buzek, Jakub Gierszał, Daniel Craig, Alicia Vikander i Rachel Weisz.
Gospodynią spotkania będzie Gabriela Maciejasz - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie.

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.