Krakowski Klub Podróżników

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Podróż – przygoda, pomysł na życie, pasja, zainteresowanie, ucieczka przed rutyną i nudą. Wszyscy podróżujemy: z wyboru lub konieczności, poznajemy kolejne miejsca, zwiedzamy kraj i świat, przede wszystkim w podróży poznajemy samych siebie. Czwartkowe wieczory w Krakowskim Forum Kultury dla jednych są tylko namiastką wielkich wędrówek, dla innych stają się inspiracją do rozpoczęcia własnych wypraw, innym jeszcze pozwalają wspominać i na nowo przeżywać odbyte wcześniej wędrówki.

Krakowski Klub Podróżników powstał z myślą o tych, którzy chcą pokazywać swoje zdjęcia i opowiadać o swoich podróżach, a także z myślą o tych, którzy chcą oglądać te zdjęcia, słuchać opowieści i w ten sposób poznawać świat. Każdy, kto kocha podróże i fascynuje się różnorodnością krajobrazów, cudów natury i cywilizacji oraz lubi dzielić się swoimi doświadczeniami, może być gospodarzem wieczoru w KFK. Każdy może zaprosić odbiorców do tego miejsca na świecie, które zachwyciło go szczególnie, każdy może pokazać swój sposób na utrwalenie na kliszy fotograficznej swoich wspomnień.

Raz w miesiącu, zawsze w czwartkowe wieczory, przy Mikołajskiej 2 prezentowane są zdjęcia z najróżniejszych miejsc w Polsce i na świecie. Tematyka jest zróżnicowana, tak jak zróżnicowane są osobowości podróżników. W ciągu ostatnich miesięcy można było obejrzeć zdjęcia i filmy m. in. z Włoch, Cypru, Zakhyntos, a także z Puszczy Białowieskiej i Gór Stołowych. Bardzo często autorzy pokazów są jednocześnie profesjonalnymi fotografami, mogącymi poszczycić się prestiżowymi nagrodami, równie często są nimi ci, którzy zdjęcia robią tylko dla własnej przyjemności, z potrzeby „ocalenia od zapomnienia” tego, co widzieli.

Spotkania podróżników trwają zazwyczaj około 1,5-2 h. Zawsze jest czas na rozmowę z prelegentem, można zadawać mu pytania, wdać się w dyskusję, poznać praktyczną stronę organizacji wypraw do najbardziej egzotycznych miejsc świata. Każde spotkanie ma otwarty charakter, wszyscy są zaproszeni, nikt nie musi kupować biletu ani rezerwować miejsca. Wystarczy tylko wyjść z domu, zatrzymać się na Mikołajskiej, posłuchać opowieści o ludziach i miejscach odległych lub bardzo bliskich, zacząć marzyć, żeby samodzielnie doświadczyć trudów wędrówki i radości z osiągnięcia celu. Czasem warto zastanowić się nad różnorodnością i wielkością świata, żeby z większym dystansem spojrzeć na siebie i swoje problemy.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.