Krakowski Klub Podróżników

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 27 czerwca 2019, 18:00

Podróż – przygoda, pomysł na życie, pasja, zainteresowanie, ucieczka przed rutyną i nudą. Wszyscy podróżujemy: z wyboru lub konieczności, poznajemy kolejne miejsca, zwiedzamy kraj i świat, przede wszystkim w podróży poznajemy samych siebie. Czwartkowe wieczory dla jednych są tylko namiastką wielkich wędrówek, dla innych stają się inspiracją do rozpoczęcia własnych wypraw, innym jeszcze pozwalają wspominać i na nowo przeżywać odbyte wcześniej wędrówki.

Krakowski Klub Podróżników powstał z myślą o tych, którzy chcą pokazywać swoje zdjęcia i opowiadać o swoich podróżach, a także z myślą o tych, którzy chcą oglądać te zdjęcia, słuchać opowieści i w ten sposób poznawać świat. Każdy, kto kocha podróże i fascynuje się różnorodnością krajobrazów, cudów natury i cywilizacji oraz lubi dzielić się swoimi doświadczeniami, może być gospodarzem wieczoru. Każdy może zaprosić odbiorców do tego miejsca na świecie, które zachwyciło go szczególnie, każdy może pokazać swój sposób na utrwalenie na kliszy fotograficznej swoich wspomnień.

Raz w miesiącu  prezentowane są zdjęcia z najróżniejszych miejsc w Polsce i na świecie. Tematyka jest zróżnicowana, tak jak zróżnicowane są osobowości podróżników. W ciągu ostatnich miesięcy można było obejrzeć zdjęcia i filmy m. in. z Włoch, Cypru, Zakhyntos, a także z Puszczy Białowieskiej i Gór Stołowych. Bardzo często autorzy pokazów są jednocześnie profesjonalnymi fotografami, mogącymi poszczycić się prestiżowymi nagrodami, równie często są nimi ci, którzy zdjęcia robią tylko dla własnej przyjemności, z potrzeby „ocalenia od zapomnienia” tego, co widzieli.

Spotkania podróżników trwają zazwyczaj około 1,5-2 h. Zawsze jest czas na rozmowę z prelegentem, można zadawać mu pytania, wdać się w dyskusję, poznać praktyczną stronę organizacji wypraw do najbardziej egzotycznych miejsc świata. Każde spotkanie ma otwarty charakter, wszyscy są zaproszeni, nikt nie musi kupować biletu ani rezerwować miejsca. Wystarczy tylko wyjść z domu, zatrzymać się na Mikołajskiej, posłuchać opowieści o ludziach i miejscach odległych lub bardzo bliskich, zacząć marzyć, żeby samodzielnie doświadczyć trudów wędrówki i radości z osiągnięcia celu. Czasem warto zastanowić się nad różnorodnością i wielkością świata, żeby z większym dystansem spojrzeć na siebie i swoje problemy.

27 czerwca 2019, czwartek, 18:00
Tajlandia – państwo kontrastów


udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.