Ulice września

1 września 2020

A właściwie ULICA – bo festiwal teatrów ulicznych (tradycyjnie organizowany przez Teatr KTO w lipcu) w tym roku został przeniesiony na sam koniec lata. Trzymamy kciuki, by szczudlarze, mimowie, komicy i aktorzy nieucie - kający od trudnych tematów samotności czy wojny znów zawładnęli sercami krakowskiej publiczności – oczywiście na ulicach i placach miasta. Dzięki determinacji organizatorów nadchodzi czas Cracow Fashion Week – zaplanowanego pierwotnie na marzec największego krakowskiego wydarzenia związanego z modą. Bogaty program koncertów na swoje pięćdziesięciolecie (gratu - lujemy!) przygotowała Capella Cracoviensis. Natomiast Mastercard Off Camera, święto kina niezależnego prze - niesione z kwietnia, zagości w naszych domach w formule online. Trwają spacery (wcale niewirtualne!) w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście” – my tym razem zachęcamy do odkrywania uliczek i parków Podgórza!

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza do swoich komnat… pod namiot! Na wystawie poświęconej sztuce Wschodu można zobaczyć w pełnej krasie tureckie na - mioty zdobyte przez króla Jana III Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. W Centrum Kongresowym ICE Kraków pełne nostalgii archiwalne zdjęcia Krakowa zaprezentuje ekspozycja przygotowana przez Galerię LueLue. Miłośnicy dawnych pocztówek z pewnością udadzą się na wystawę w Domu Zwierzynieckim poświęconą twórczości Adama Setkowicza.

Idziemy na spacer!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

Karnet 9/2020

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.