Spacerem po grodzie i ogrodzie

11 sierpnia 2020

Tętniące życiem place czy kojące i pachnące ogrody? Podróż do przedchrześcijańskiego Krakowa czy historia Legionów Piłsudskiego z setną rocznicą Cudu nad Wisłą w tle? Rozwiązanie dylematów co do wyboru tematyki spaceru pozostawiamy wam, przypominając że najbliższy weekend to także koncerty w ramach Muzycznych plenerów, podczas których usłyszymy m.in. doceniony za swój ostatni album duet Enchanted Hunters.

Sobota 15 sierpnia

W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, znanej jako Cud nad Wisłą, nie mogło zabraknąć spaceru, który przypomni krakowski szlak niepodległości. A skoro mówimy o polskiej niepodległości, to nasze myśli wędrują naturalnie ku Józefowi Piłsudskiemu. Podczas sobotniego spaceru przyjrzymy się krakowskiej historii Marszałka oraz sformowanych przez niego Legionów, bez których trudno byłoby myśleć o jakimkolwiek cudzie w 1920 roku.
Start spaceru: godz. 12.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Kraków świątyniami stoi, i to nie tylko tymi, które należą do wyznania rzymskokatolickiego. Jednak w sobotnie popołudnie cofniemy się w czasie o ponad tysiąc lat i poszukamy odpowiedzi na pytanie, co działo się w Krakowie przed przyjęciem chrześcijaństwa. Jedno jest pewne: słynne krakowskie kopce Krakusa i Wandy oraz historia wzgórza wawelskiego wskazują, że gród Kraka był znaczącym ośrodkiem już we wczesnośredniowiecznym państwie Wiślan.
Start spaceru: godz. 14.00.         
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

Niedziela 16 sierpnia

W kolejnym spacerze po naszym mieście przekonamy was, że… pamiętamy o ogrodach. W dzisiejszych szalonych czasach to ich zieleń może dać nam prawdziwe ukojenie. Podczas spaceru „Ogrody Krakowa” opowiemy wam nie tylko o ogrodach współczesnych, ale także o tym, jakie dary natury, takie jak zioła, kwiaty, warzywa czy owoce, uprawiano w nich kiedyś.
Start spaceru: godz. 12.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

W starożytności fora czy agory były miejscem, które wyznaczały miejski puls. Miejskie place od zarania kojarzą się nam przede wszystkim z handlem, ale nie zapominajmy, że to także miejsca wielu wydarzeń historycznych, a dzisiaj również wyzwanie urbanistyczne współczesnych miast. A jak zmieniały się place krakowskiego Starego Miasta na przestrzeni wieków? Czy wciąż znaczą tyle samo, co kiedyś?
Start spaceru: godz. 14.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.

  • Niezbędne informacje

Każdy ze spacerów trwa 2 godziny i jest prowadzony w języku polskim. W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).
Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal EVENEA.
Rezerwacja wejściówek na spacery 15 i 16 sierpnia ruszy dzisiaj (tj. wtorek 11.08) o godzinie 14.00.
Spacer 21, 15.08.2020, godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer21/
Spacer 22, 15.08.2020, godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer22/
Spacer 23, 16.08.2020, godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer23/
Spacer 24, 16.08.2020, godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer24/

Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie 2 wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.
Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach portalu www.krakow.travel.

Vive la Cracovie – Francja w Krakowie
Doskonałym uzupełnieniem spacerów z przewodnikiem są nowiny w serwisie Kraków Travel. Tym razem polecamy opowieść o związkach miedzy Francją i Polską, o których można pisać w nieskończoność… ale można je też po prostu zobaczyć. Proponujemy wam podzielony na dwa dni spacer po miejscach, w których stykają się polska i francuska historia i kultura. Trasa dostępna w serwisie Kraków Travel pod linkiem: http://www.krakow.travel/wycieczki/36977.

Przed nami kolejny weekend z Muzycznymi plenerami!
W ramach piątego weekendu cyklu zapraszamy na dwa koncerty.
W piątek o godz. 20.00 na scenie przed Centrum Kongresowym ICE Kraków wystąpi żeński duet Enchanted Hunters. Jego ubiegłoroczny album „Dwunasty dom”, oparty o syntezatorowe brzmienia, był jednym z ciekawszych wydarzeń na rodzimej scenie, a już piątek będzie można się przekonać o tym na żywo na ich krakowskim koncercie.
Natomiast w niedzielę zapraszamy na Piknik Krakowski w parku Kościuszki, gdzie o godz. 14.00 wysłuchamy Krakowskiego Kwintetu Harfowego, który zaprezentuje utwory mistrzów francuskiego impresjonizmu.
Wszystkie koncerty są bezpłatne, jednak na piątkowe wydarzenia konieczne jest wcześniejsze pobranie wejściówki z portalu EVENEA.
Pełny program oraz szczegółowe informacje dotyczące cyklu pod linkiem.

********************************

Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć i innych materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii.

Kampania „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” zachęca mieszkańców nie tylko do korzystania z oferty kulturalnej, ale także do odwiedzenia miejsc kojarzonych dotychczas tylko z zagranicznymi turystami. Do takich obiektów należy hotel PURO Kazimierz, w którym można skorzystać z bogatej oferty restauracyjnej, siłowni, a także pakietów SPA. Hotel PURO przygotował specjalną letnią ofertę dla krakowian, która obejmuje między innymi bezpłatne sesje kina plenerowego w co drugi czwartek. Hotel PURO Kazimierz zaprasza wszystkich turystów w swoim mieście do restauracji Halicka oraz do MAK Bread&Coffee, czyli kawiarnio-piekarni z naturalnymi chlebami na zakwasie, bajglami i bagietkami oraz pysznymi pastami do smarowania

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.