Plenery sierpnia

29 lipca 2020

Nie tylko wymogi czasu pandemii, ale przede wszystkim ciepłe i przyjazne dni i wieczory sprawiają, że właśnie teraz mamy wyjątkową okazję do spotkania z krakowskim życiem kulturalnym w otwartej przestrzeni miasta. Cykl Muzyczne plenery przyciąga w sierpniowe weekendy leżakami i swobodną atmosferą; Piknik Krakowski, z takim sukcesem przebiegający już w ostatnich latach, kusi atrakcjami i projekcjami letniego kina w urokliwych miejskich parkach. Dzieje się nie tylko w parkach – Bulwar[t] Sztuki gości w tym roku w ogrodzie przy Teatrze Łaźnia Nowa, zaś przy dawnym Hotelu Cracovia powstała ArtSfera Muzeum Narodowego w Krakowie. Liczni organizatorzy wydarzeń prześcigają się w pomysłowości, by umożliwić krakowianom kontakt z artystami.

W sierpniu nietrudno być turystą w swoim mieście… Pod błękitnym niebem Krakowa możemy odpocząć i spotkać się z przyjaciółmi – ale i wyruszyć w niezwykłe podróże. Festiwal EtnoKraków/Rozstaje zabierze nas w muzyczny świat kilku kontynentów, z kulminacją podczas finałowego koncertu na Małym Rynku. Z jego rytmami koresponduje cykl plenerowych koncertów przygotowany przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. A jeśli tęsknimy za poważniejszą nutą, to w uniwersum bardziej klasycznych dźwięków poprowadzi nas – jak zawsze w drugiej połowie sierpnia – niezawodny Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”. Jego koncerty, podobnie zresztą jak wydarzenia przeniesionego z lipca Festiwalu Muzyki Polskiej, zagoszczą tradycyjnie w przestronnych kościelnych i muzealnych wnętrzach.

Ruszajmy!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny „Karnetu”

Karnet 8/2020

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.