Pomniki, mosty i Salon Krakowa – bądź turystą i zwiedzaj Kraków (bezpłatnie i z przewodnikiem)

14 lipca 2020

Krakowskie pomniki i mosty, Rynek Główny całkiem nieznany i tajemnicze Podgórze – 18 i 19 lipca ruszą kolejne bezpłatne spacery tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych przewodników, a trudy wędrówki osłodzą nam wieczorne „Muzyczne plenery” – weekendowy cykl koncertów z pogranicza jazzu, alternatywy i klasyki. Organizowany przez Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe projekt „70 bezpłatnych spacerów z krakowskimi przewodnikami”, ma na celu zarówno wspieranie przewodników w trudnym czasie, jak i zaproszenie mieszkańców do wspólnej podróży po Krakowie. Na spacery zapraszamy w każdy weekend od lipca aż do października.

Sobota 18 lipca

W samo południe w sobotę 18 lipca spotykamy się, by przejść krakowską trasę Pomniki Starego Miasta”. W drodze do pracy lub szkoły mijamy je często – bywa, że codziennie – i wydaje nam się, że nic w nich nas nie zaskoczy; jednak za każdym pomnikiem stoi niezwykła historia i w sobotnie popołudnie będziemy mieli okazję ją poznać.
Start spaceru: godzina 12.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.
Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Kraków nie jest co prawda nazywany miastem mostów, ale jest ich tutaj naprawdę sporo! Drugi sobotni spacer „Płynie Wisła płynie… krakowskie mosty” poprowadzi nas wzdłuż wiślanych bulwarów – po zielonej enklawie biegaczy, rowerzystów i… kaczek. Poznajmy historie krakowskich mostów, również tych nieistniejących!
Start spaceru: godzina 14.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.
Spacer z ograniczeniami dla osób z niepełnosprawnością ruchową (schody).

Niedziela 19 lipca

Idąc na spacer na Rynek Główny, być może nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie wchodzimy na… salony. Salon Krakowa – Rynek” to przechadzka po placu, który na przestrzeni wieków uznawany był za centrum handlowe miasta, ale też stanowił miejsce najważniejszych wydarzeń patriotycznych, narodowych, religijnych i towarzyskich.
Start spaceru: godzina 12.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.
Dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Niedzielne wojaże zakończymy w Podgórzu dzięki trasie „Nieodkryte Podgórze”. Dzielnica, która od kilku lat przeżywa prawdziwy turystyczny renesans, odkryje przed nami swoje tajemnice: od pradziejów do czasów nam współczesnych, od Kopca Kraka przez miasto galicyjskie do XIII Dzielnicy Krakowa.
Start spaceru: godzina 14.00.
Spacer przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych.
Spacer z ograniczeniami dla osób z niepełnosprawnością ruchową (schody).

Niezbędne informacje
Każdy ze spacerów trwa 2 godziny i jest prowadzony w języku polskim.
W każdym z nich może wziąć udział maksymalnie 20 osób – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych (uczestnikom rozdawane będą jednorazowe słuchawki).
Na spacery obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Wejściówki można rezerwować przez portal EVENEA.

Rezerwacja wejściówek na spacery 18 i 19 lipca ruszy dzisiaj o godzinie 14.00
Spacer 5, 18.07.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer5/
Spacer 6, 18.07.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer6/
Spacer 7, 19.07.2020 godz. 12.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer7/
Spacer 8, 19.07.2020 godz. 14.00 https://app.evenea.pl/event/btwsmspacer8/

Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie 2 wejściówki (dla dziecka również należy pobrać wejściówkę). Zapisy zamykane są w sobotę o godzinie 10.00. Nie ma możliwości wzięcia udziału w spacerze bez wejściówki.

Na uczestników spacerów 18 lipca będzie czekała słodka niespodzianka przygotowana przez krakowskiego producenta słodyczy – firmę Wawel, partnera akcji „ Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” www.wawel.com.pl.

Bezpłatne spacery z krakowskimi przewodnikami są częścią kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” oraz kampanii promocyjnej „Kraków nieodkryty”. Szczegółowe informacje są dostępne w aktualnościach portalu www.krakow.travel.

Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć i innych materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii.

Muzyczne plenery
Ciepły, letni wieczór, dobra muzyka i aromatyczna herbata w cieniu akacji – czego chcieć więcej? Młodzi, zdolni i utalentowani artyści z całej Polski, reprezentanci alternatywy, jazzu oraz klasyki zagrają w krakowskich plenerach. Pierwszy koncert już w ten weekend!
W piątek o 20.00 na scenie przed Centrum Kongresowym ICE Kraków pojawi się alternatywny zespół Terrific Sunday, który na swoim koncie ma występy na wielu ważnych festiwalach, takich jak Wianki, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival czy Jarocin Festiwal, zaś w sobotę o tej samej porze usłyszymy tu balansującą między jazzem, bluesem i rockiem grupę SKICKI-SKIUK. Natomiast w niedzielę o 18:00 zapraszamy wszystkich fanów muzyki klasycznej na koncert kwintetu smyczkowego Fresco Sonare do ArtSfery MNK (ogród dawnego Hotelu Cracovia).
Koncerty w piątek i w sobotę są biletowane, na niedzielny występ obowiązują bezpłatne wejściówki. Pełny program cyklu Muzyczne plenery, linki do biletów i bezpłatnych wejściówek można znaleźć tutaj bit.ly/2Zhcol7

*********

(Facebook: Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków; Instagram: @BadzTurysta).

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.