Tramwajem po przygodę!

29 czerwca 2020

Czy wiecie, że po Krakowie można podróżować nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie? Na te niezwykłe wycieczki zaprasza Krakowska Linia Muzealna!

Specjalna linia tramwajowa oznaczona numerem „0” kursuje po naszym mieście w okresie letnim – w tym roku na krakowskie ulice wyjechała już 28 czerwca i można z niej korzystać w każdą niedzielę i święto aż do 20 września na trasie z ulicy Dajwór do Cichego Kącika i z powrotem. Podróż wagonami tramwajowymi z roku 1925, 1938 czy lat 50. XX wieku przypomni nam klimat dawnego Krakowa. A jeśli będziecie mieć szczęście, może wam się trafić przejazd „gracówką” – to pradziadek (prababcia?) dzisiejszego bombardiera, najstarszy egzemplarz kolekcji MPK w Krakowie, pochodzący z 1912 roku!

Dodatkowe atrakcje będą czekać na nas 19 lipca, 15 sierpnia i 20 września – wówczas zabytkowym taborem tramwajowym ruszymy także z Kazimierza aż do Nowej Huty. Ponadto w te dni na trasy odpowiadające różnym historycznym przebiegom linii komunikacyjnych wyjadą autobusy sprzed lat, wśród nich kultowy „ogórek” – Jelcz 272MEX. Szczegółów szukajcie na stronie internetowej Krakowskiej Linii Muzealnej.

Na przejazdy zapraszają: Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie i Muzeum Inżynierii Miejskiej.

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.