Muzyką w wirusa

11 maja 2020

Jak radzić sobie w obecnych czasach? Muzyką w wirusa! – proponuje Sinfonietta Cracovia. Orkiestra ruszyła z akcją internetowych działań artystycznych i edukacyjnych. Głównym filarem jej przedsięwzięć są wirtualne koncerty. Na stronie internetowej oraz profilu facebookowym we wtorki i soboty o 19.00 zespół prezentuje swoje nagrania z ostatnich pięciu lat, wśród nich takie przeboje muzyki klasycznej, jak Ravelowskie BoleroSerenada E-dur na smyczki op. 22 Dvořáka czy Symfonia „Jowiszowa” Mozarta, a także szereg kompozycji Krzysztofa Pendereckiego, związanego z orkiestrą od samego początku jej istnienia (m.in. Concertino per tromba e orchestraAnaklasis czy Te Deum z Polskiego Requiem). Wkrótce w ramach cyklu zabrzmią zwycięskie kompozycje Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Sinfonietta per Sinfonietta poświęconego w tym roku pamięci Krzysztofa Pendereckiego. 

Hołdem dla zmarłego niedawno Mistrza są także wspomnienia polskich i zagranicznych artystów (m.in. Konstanty Andrzej Kulka, Wojciech Pszoniak, John Axelrod, Rafael Payare, Julian Rachlin) oraz film nagrany przez muzyków orkiestry – dostępne na stronie internetowej zespołu. 

Na najmłodszych w internecie czeka Sinfonietkowe Karaoke, czyli seria piosenek autorstwa polskich twórców (Lutosławski, Wasowski, Szpilman, Penderecki) nagranych z towarzyszeniem Sinfonietkowego Chóru Dziecięcego lub solistów oraz w wersji instrumentalnej do samodzielnego wykonania, które chętni mogą zgłosić do Sinfonietkowego Konkursu.   

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.