Opera w sieci

11 maja 2020

Pomimo epidemii i zakazu zgromadzeń Opera Krakowska gra dalej – w wirtualnej rzeczywistości!

W połowie maja uroczystym spektaklem w kościele Matki Bożej Królowej Polski – pierwszej nowohuckiej świątyni, która nie powstałaby bez wsparcia arcybiskupa Krakowa, kardynała Wojtyły – miała uświetnić obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W obecnej sytuacji operowy zespół zaprasza na koncert na kanale YouTube, na którym z sukcesem prezentował już operetkę Karola Szymanowskiego Loteria na mężów i oparty na hiszpańskich pieśniach Złotego Wieku spektakl Teresica – una pasión. Tym razem pod batutą Tomasza Tokarczyka wystąpią soliści Katarzyna Oleś-Blacha (sopran), Agnieszka Cząstka-Niezgódka (mezzosopran), Tomasz Kuk (tenor) i Adam Szerszeń (baryton) wraz z Chórem Opery Krakowskiej i akompaniującym na organach Arkadiuszem Bialicem, którzy zaproponują fragment Agnus Dei z Mszy koronacyjnej Wolfganga Amadeusza Mozarta nagrany częściowo w kościele na Skałce, a częściowo w domowych zaciszach artystów (17 maja, 18.30).  

Do internetu przeniósł się także popularny cykl dziecięcy Poranki. Za nami pierwszy wirtualny odcinek opowiadający o tajemnicach operowego orkiestronu (wciąż dostępny na kanale YouTube Opery Krakowskiej), zaś najbliższe spotkanie (24 maja, 11.00) poświęcone będzie spektaklowi Pan Tralaliński

Natomiast na Facebooku co poniedziałek znajdziecie zapowiedź nowej Playlisty osobistej układanej przez solistów Opery Krakowskiej. To niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się ich artystycznym fascynacjom, a przy okazji poszerzyć własne horyzonty! A 12 i 19 maja spróbujcie swoich sił w facebookowym konkursie, w którym pytania zadają Anna i Paweł Wójtowiczowie – skrzypaczka Orkiestry Filharmonii Krakowskiej i koncertmistrz Orkiestry Opery Krakowskiej. Do wygrania książki i płyta z duetami skrzypcowymi (a jakże!) Béli Bartóka. Słuchajcie Opery w sieci! (wz) 

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.