Nie ma nudy!

11 maja 2020

Zawsze spieszy z kulturalną pomocą i zapewnia, że razem z nim nie ma nudy, także w domu. Odwiedź wirtualnie Nowohuckie Centrum Kultury!

Co robić, kiedy czas społecznej izolacji spędzamy na kanapie, mając poczucie, że każdy dzień wygląda tak samo? Nowohuckie Centrum Kultury ma doskonałą receptę na zniechęcenie i jednostajność, które mogą nas dotknąć. Jego program wypełniony jest wszystkim, czego dusza entuzjasty szeroko pojętej kultury zapragnie. Co więcej, żadnego z wirtualnych wydarzeń nie przegapimy, bo materiały audio i wideo udostępniane są na stałe – wystarczy zajrzeć do aktualności na stronie internetowej instytucji. „Pozostajemy w kontakcie z odbiorcami naszej oferty w formie wirtualnej” – zapewnia Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury, i dodaje: – „Uruchomiliśmy internetowe zajęcia z języków obcych, organizujemy webinary z podróżnikami oraz pokazujemy, jak przeprowadzać treningi i zajęcia ruchowe w domu. Przypominamy także najpiękniejsze koncerty zarejestrowane w sali teatralnej, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze strony internautów”.

Od czego zacząć walkę z nudą? Może od solidnej dawki muzyki. NCK prezentuje online koncert symfoniczny Sings & Strings w wykonaniu Chłopców z Placu Broni w ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty, a także jubileuszowe występy Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta” czy Roberta Kasprzyckiego. Dzięki cyklowi #throwbackthursday staniemy się wirtualną publicznością Orkiestry Wieniawa i jej świetnych gości (m.in. Kayah, Czesława Mozila, Kamila Bednarka czy Nataszy Urbańskiej). Magia i tajemniczość prac Zdzisława Beksińskiego zachwycają w spektaklu tanecznym Kryptonim 27 wykonanym przez Art Color Ballet podczas otwarcia w Centrum galerii dzieł artysty. Warto wspomnieć, że dostępne są wirtualne spacery zarówno po wystawie obrazów Beksińskiego z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, jak i po Galerii Jerzego Dudy-Gracza, która oferuje blisko sto spotkań z wybitną sztuką.

W poradniku NCK pojawiają się instruktaże, jak własnoręcznie wykonać maseczkę ochronną albo na podstawie prostego przepisu sporządzić płyn dezynfekujący do czyszczenia powierzchni. Po zbyt długim siedzeniu przed monitorami komputerów możemy zrobić sobie przerwę i wykonać nieskomplikowane ćwiczenia, które pomogą nam odprężyć kręgosłup i się zrelaksować. Dla tęskniących za sportem instytucja przygotowała trening akrobatyki, a podczas lekcji jogi sposób na bezpieczną aktywność fizyczną znajdą również kobiety w ciąży. Z Nowohuckim Centrum Kultury nie ma nudy… w domu! (io)

Tekst powstał w oparciu o materiały Nowohuckiego Centrum Kultury.
www.nck.krakow.pl
www.facebook.com/NCKnh

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.