Zostań w domu

11 maja 2020

Spotyka się z nami wirtualnie, troszcząc się, by kultura była zawsze obecna w naszych domach. O kim mowa? O Krakowskim Forum Kultury.

„W czasie, gdy wszyscy mierzymy się z trudną sytuacją i musimy pozostać w domach, Krakowskie Forum Kultury (Domowej) przygotowuje na bieżąco wiele aktywności dla odbiorców w różnym wieku i wciąż rozwija swoją działalność online w ramach projektu Zostań w domu z KFK – tak, aby każdy mógł znaleźć wartościowe i angażujące treści związane z kulturą i edukacją. Zależy nam na integracji środowisk skupionych wokół Krakowskiego Forum Kultury i naszych Klubów – dlatego też np. powstała specjalna grupa facebookowa łącząca uczestników Klubów Rodziców w Klubie Olsza oraz w Klubie Malwa KFK. Szczególnie polecamy też wyjątkowy i zupełnie nowy cykl #MistrzPenderecki poświęcony wybitnemu kompozytorowi. Oprócz wielu nowości, jakie pojawiają się w naszych mediach społecznościowych, co – jak obserwujemy – powoduje codzienny wzrost aktywności w sieci oraz przyrost liczby nowych odbiorców, wciąż odwołujemy się w prowadzonej narracji także do naszych »klasyków«, czyli stałych cykli wydarzeń i zajęć organizowanych przez KFK, mając nadzieję, iż niebawem uda nam się wrócić do tradycyjnej formy działalności razem z grupą nowych, ale także naszych wiernych i stałych odbiorców” – mówi Izabela Biniek, dyrektor Krakowskiego Forum Kultury.

Na profilu facebookowym Krakowskiego Forum Kultury regularnie zamieszczane są materiały nawiązujące tematycznie do stałych aktywności instytucji. Nawet w domu nie rozstajemy się z takimi cyklami, jak Spacery nie tylko historyczne, Kino Latino, Literatura na Forum, Poczet Artystów Piwnicznych (we współpracy z Piwnicą pod Baranami), Scena KFK, Krakowski Klub Podróżników czy Poezja na Kazimierzu.

Wśród nowości znalazł się wyjątkowy cykl #MistrzPenderecki. Projekt poświęcony wybitnemu polskiemu kompozytorowi przybliża odbiorcom jego muzykę i postać od nieco innej strony – stąd podtytuł: 10 ciekawych, a nie zawsze znanych, utworów Krzysztofa Pendereckiego. Teksty – urozmaicone ciekawostkami, anegdotami i materiałami ikonograficznymi – prezentują twórczość kompozytora w szerszym kontekście. Nieoczywiste zjawiska z krainy dźwięków pojawiają się również w Opowieściach muzycznej treści Gabrieli Dec z Klubu Malwa. Dzięki nim co tydzień dowiadujemy się więcej m.in. o instrumentach z różnych stron świata, a także o tym, jak zachować się w czasie koncertu muzyki klasycznej.

Lubicie prace plastyczne i manualne? Ada Kossowska-Sułek i Agnieszka Pięta-Jadczak z Klubu Olsza przygotowują dla nas wyzwania kreatywne #craftwithme, w ramach których możemy zrobić chociażby własny organizer na biurko, a Małgorzata Wielgosz z Klubu Strych uczy nas, jak wykonać różne ozdoby metodą quillingu. Tymczasem Dariusz Łanocha z Klubu Kazimierz dzieli się przemyśleniami na temat otaczającej nas rzeczywistości, kultury i wielu innych zjawisk społecznych. Lekturę „diariuszy” rozpoczniemy na facebookowym fanpage’u instytucji w zakładce „Notatki”; wpisy opatrzone są hasztagiem – #diariuszDariuszazKFK. A gdyby i tego było mało, cykl #kfknaekranie umożliwia nam obejrzenie nagrań przedsięwzięć realizowanych przez Krakowskie Forum Kultury. Zobaczmy jeszcze raz spektakl baletowy Brzydkie Kaczątko, koncert muzyki Stanisława Radwana, musical Hanka czy reportaż z dziesiątej jubileuszowej edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych. Jeżeli możemy zostać w domu, zostańmy w nim razem z KFK! (io)

Tekst powstał w oparciu o materiały Krakowskiego Forum Kultury.
www.krakowskieforum.pl
www.facebook.com/krakowskieforum

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.