Pod niebem stycznia

30 grudnia 2019

Nie bacząc na krótkie dni i nieprzyjazną pogodę, w styczniu nie wahajmy się korzystać z uroków życia! Po noworocznych celebracjach i w środku karnawałowych wydarzeń Krakowem zawładnie doroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wkrótce potem nadejdzie czas coraz tłumniej odwiedzanych prezentacji pod szyldem Opera Rara – wciąż jednego z najmłodszych krakowskich festiwali. W jego przypadku wysiłek organizatorów szybko zaowocował zainteresowaniem publiczności i życzliwością krytyków, a odzywające się tu i ówdzie głosy o schyłku opery jako gatunku ponownie okazały się przesadzone – tym bardziej że Opera Rara nie boi się dialogu z wielowiekową tradycją, prób redefinicji czy wręcz eksperymentu na żywej tkance muzycznego dzieła.

Cały styczeń należy wciąż do krakowskich szopkarzy – ich dzieła prezentowane są zarówno na ekspozycji w Muzeum Krakowa, jak i w przestrzeni miasta dzięki projektowi Wokół Szopki. Wspomnieniem nieodległych świąt są także liczne koncerty kolęd i pastorałek, nierzadko w zaskakujących aranżacjach. Komu niestraszna zima, może się wybrać na jedno z lodowisk otwartych pod styczniowym niebem, a ci, którzy lód wolą oglądać z bezpiecznej odległości – do Tauron Areny Kraków na Cirque du Soleil w zimowej wersji. Kto chce, może jeszcze raz przeżyć… sylwestra – tym razem w gorących bałkańskich rytmach.

Jak karnawał – to karnawał!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.