Jubileusz Mumerusa

25 października 2019

„Mumerus jest to zwierz osobliwy w Lybii, który łup swój albo pożywienie zawsze na jedenaście dzieli części, dziesięć zjada, jedenastą najdalszy czas rezerwuje” – pisał w encyklopedii Nowe Ateny ksiądz Benedykt Chmielowski. Ów osobliwy zwierz dał nazwę teatrowi Wiesława Hołdysa, który od dwudziestu lat, grzebiąc w setkach dawnych tekstów i przekazów, tworzy teatralne kolaże będące pochwałą syzyfowego wysiłku człowieka, by spróbować oswoić świat za pomocą wyobraźni i poezji.

Z okazji jubileuszu Teatr Mumerus przygotował dla widzów swoje najbardziej znane przedstawienia. 4 listopada zobaczymy inspirowany najstarszymi zabytkami języka polskiego Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem. 11 listopada za sprawą spektaklu Dziś umarł Prokofiew udamy się do stalinowskiej Rosji, a 18 listopada zajrzymy… w zaświaty (Historyja barzo cudna. Bunt upadłych aniołów). 25 listopada usłyszymy Pieśń gminną, 30 listopada zaś będziemy świętować urodziny teatru podczas jubileuszowego koncertu. Sto lat! 

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.