Wrześniowe powitania

30 sierpnia 2019

Zawsze trudno żegnać ciepłe i pełne plenerowych atrakcji lato, a tymczasem już w pierwszym dniu września zagościmy w parku Krakowskim na ostatnim tegorocznym miejskim pikniku. Będzie na pewno pięknie i słodko-gorzko, ale trzeba myśleć „do przodu”! Zatem pełni nowej energii powitajmy gorąco Michaela Bublé i Lindsey Stirling – dwie wielkie gwiazdy (choć z zupełnie odmiennych muzycznych sfer) wracające do Tauron Areny Kraków. Przejdźmy się na nowe wystawy: w Cricotece mamy okazję powspominać wyjątkowe dokonania teatru Tadeusza Kantora (i fotografie Maurizia Buscarina), a w Kamienicy Szołayskich – młodzieńczą siłę I Grupy Krakowskiej w prezentacji przygotowanej przez Muzeum Narodowe. Uśmiechnijmy się na widok Marszu Jamników już od ćwierćwiecza przemierzającego ulice miasta z radosnym szczekaniem. Zajrzyjmy na liczne mniejsze koncerty i festiwale wszelkich muzycznych gatunków, tworzące wielobarwny obraz życia kulturalnego miasta. Nie zapominajmy o teatrach stopniowo rozkręcających swoją repertuarową machinę.

A z końcem września powróćmy na koncerty festiwalu Sacrum Profanum – czasem pełne zaskoczeń, zawsze intrygujące i odświeżające – które znowu wprowadzą nas w uniwersum nowych dźwięków. Ten świat już czeka na odkrycie: czasem za najbliższą granicą, za rogiem albo – zgodnie z hasłem tegorocznego festiwalu – tuż obok, po sąsiedzku.

Odkrywajmy!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.