Barokowo w Bieczu

26 lipca 2019

Piąta edycja Kromer Biecz Festival (6-13 sierpnia) poświęcona jest muzyce barokowej. Zabytkowe obiekty małopolskiego miasta, z kolegiatą Bożego Ciała na czele, gościć będą znakomitych wykonawców muzyki dawnej. Od francuskiego wiolonczelisty Bruno Cocseta z zespołem, poprzez {oh!} Orkiestrę Historyczną, aż po artystyczny alians grup His Majestys Sagbutts and Cornetts i Narol Baroque, które na finał przedstawią Muzykę na dworze Wazów.

Nie zabraknie kantat i arii operowych w wykonaniu sopranistki Olgi Pasiecznik, klawesynowych partit Bacha w interpretacji Martina Gestera czy dzieł Monteverdiego, Meruli i Kapsbergera granych przez słowacką grupę barokową Le Nuove Musiche na violi da gamba, teorbie czy chittarone. Ciekawostką spoza barokowego kanonu będzie koncert George Frederic Pinto – zapomniany romantyk w wykonaniu Marka Toporowskiego, który w kościele św. Anny zasiądzie przy historycznym fortepianie.

www.kromerbieczfestival.pl

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.