Emanacje 2019

10 lipca 2019

Największe w regionie i jedno z największych w Polsce wydarzenie artystyczne przez całe lato ożywiające Małopolskę w tym roku rozbrzmiewać będzie między 30 czerwca i 1 września. Witajcie na 7. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Emanacje 2019!

Nadchodzący Festiwal Muzyki EMANACJE będzie niezwykły pod względem bogactwa oferty koncertowej, wyjątkowości artystów-wykonawców, a także zasięgu geograficznego. Każdy weekend wakacji stanie się okazją do uczestnictwa w tym prestiżowym wydarzeniu muzycznym.
Repertuar nadchodzących koncertów obejmie recitale solowe, koncerty kameralne, jazzowe, symfonicznie, a nawet operowe. Wykonawcami będą znakomite zespoły orkiestrowe, dyrygenci, soliści i kameraliści oraz utalentowani i utytułowani artyści młodego pokolenia.

Nazwa festiwalu nawiązuje do młodzieńczego utworu Krzysztofa Pendereckiego. Napisane w 1959 roku „Emanacje” na dwie orkiestry smyczkowe zdobyły trzecią nagrodę na II Konkursie Młodych Kompozytorów Związku Kompozytorów Polskich w kwietniu 1959 roku. Pierwsze i drugie miejsce zajęły… również dzieła zaledwie 25-letniego wówczas kompozytora. Pierwsza edycja festiwalu EMANACJE odbyła się w 2013 roku – roku jubileuszu 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. Europejskie Centrum Muzyki w kooperacji z kilkudziesięcioma partnerskimi instytucjami kultury przygotowało wówczas 80 koncertów i spektakli festiwalowych. W kolejnych latach utrwaliła się formuła festiwalu obejmująca corocznie 40 wydarzeń.

Festiwal EMANACJE to nie tylko seria koncertów, to także festiwal – symbol: powiększającego się kręgu uczestników koncertów, ukazywania walorów i potencjału nowych ośrodków oraz dróg prowadzących od uznanych centrów życia muzycznego do nowych miejsc i odbiorców. Program festiwalu to propozycja muzyczno-architektonicznej podróży. Wyznaczony przez kolejne wydarzenia szlak prowadzi przez miejsca niezwykłe, czasem popularne, czasem zapomniane, ale z pewnością warte odwiedzenia. Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach i Szymbarku, zabytkowe kopalnie soli w Wieliczce i Bochni, liczne zabytki sakralne i małopolskie zamki w Niepołomicach, Nowym Wiśniczu, Suchej Beskidzkiej, Dębnie, Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Willa Karola Szymanowskiego „Atma” w Zakopanem – to tylko część z kilkudziesięciu pereł polskiej kultury i architektury na festiwalowej mapie. Sercem Emanacji jest niezmiennie CENTRUM w Lusławicach, gdzie odbywają się największe wydarzenia i koncerty symfoniczne i skąd artyści wyruszają na festiwalowy szlak.

www.emanacje.pl

Załączniki

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.