Lipcowe spotkania

1 lipca 2019

Tak, to właśnie teraz! W lipcu nie sposób nie natknąć się na wydarzenia rozgrywające się w przestrzeni miasta, w samym centrum – na Wawelu, w bazylice Mariackiej czy Barbakanie – ale też od Podgórza po Nową Hutę… Rozkręciły się już letnie pikniki, nad nowohuckim zalewem rusza Bulwar[t] Sztuki… festiwale zapraszają zarówno do krakowskich wnętrz, jak i na ulice miasta. A propos – niezawodny festiwal 32. ULICA zaskoczy nas w tym roku cyrkowymi akrobacjami, a gorąca folkowa energia EtnoKraków/Rozstaje uwolni się w transowych i tanecznych rytmach z trzech kontynentów. W dostojniejszy tan ruszymy wraz z zespołem Cracovia Danza podczas Festiwalu Tańców Dworskich, zaś synkopowane dźwięki rozruszają nas dzięki Summer Jazz Festival Kraków – i oczywiście Nocy Jazzu!

Poważniej? Wyczekiwany występ Philippe’a Jaroussky’ego potwierdza renomę cyklu ICE Classic. Festiwal Muzyki Polskiej pamięta o Roku Moniuszki, a Sinfonietta Cracovia śmiało łączy w programie swojego festiwalu utwory Paderewskiego z osiągnięciami amerykańskiego minimalizmu czy dziełami Gershwina. Do dyskusji o współczesnej sztuce zaprasza serią wystaw pod hasłem DIALOGI krakowski oddział Związku Polskich Artystów Plastyków. O wielkich skarbach kultury kryjących się w krakowskich kolekcjach przypomni natomiast towarzyszący kongresowi bibliotek muzycznych (IAML) pokaz wyjątkowych dzieł ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej.

Słuchajmy, oglądajmy, chłońmy!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.