140-lecie Muzeum Narodowego w Krakowie

7 czerwca 2019

Wystawy w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie WAJDA, Czarno na białym, Wyspiański. Posłowie, Sytuacja się zmieniła oraz stałe ekspozycje  Broń i barwa i Galeria Rzemiosła Artystycznego w sobotę i niedzielę (8 i 9 czerwca 2019) można zwiedzić, kupując jednodniowy bilet za 5 zł. W taki sposób Muzeum Narodowe w Krakowie świętuje swoje 140. urodziny. Na zwiedzających czekają także spotkania z kustoszami: Alicją Kilijańską (sobota, 12.00, Galeria Rzemiosła Artystycznego) i Piotrem Wilkoszem (sobota, 10.30, Broń i barwa), oprowadzanie po wystawie WAJDA (niedziela, 12.00) oraz otwarte warsztaty z cyklu „Złóż życzenia muzeum" (niedziela, 11.00-15.00).

Specjalną atrakcją będzie premiera filmu Jak zakłócić dzień kustosza. Poradnik zrealizowanego przez uczestników projektu Mała Ambasada Muzealna. Mali Ambasadorowie to grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które spotykają się na cyklicznych warsztatach i pomagają muzealnikom tworzyć miejsce otwarte, przyjazne i ciekawe dla każdego. Owocem ich tegorocznych spotkań jest m.in. film, którego pierwszy pokaz odbędzie się w sobotę o godz. 11.30 w Sali Audiowizualnej.

Wstęp wolny!

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.