Po prostu maj

25 kwietnia 2019

Trzy międzynarodowe festiwale i monumentalna wystawa w Muzeum Narodowym poświęcona Andrzejowi Wajdzie składają się na Filmowy Kraków: ponadmiesięczny maraton, w którym filmy fabularne i dokumenty, króciutkie autorskie animacje czy superprodukcje z muzyką na żywo mogą wypełnić nasz czas bez reszty. To najlepszy przykład tego, jak solidną artylerię przygotowali organizatorzy wydarzeń na maj – ten niezwykły miesiąc, kiedy wciąż jeszcze mocnym rytmem tętni sezon teatralny i koncertowy, podczas gdy równocześnie pełną parą rusza czas festiwali, tak przyjemnie łączący się z porą spacerów pod gołym niebem – i pięknymi widokami.

Kraków fotograficzny – z labiryntem wędrówek po wystawach nie tylko pod hasłem Miesiąca Fotografii w Krakowie. Kraków gwiazdorski – z koncertami Jamiroquai, The Cinematic Orchestra czy Eltona Johna. Kraków naukowo-filozoficzno-literacki z niezawodnym festiwalem Copernicus – tym razem eksplorującym tak ważki w dobie walki na słowa temat języka. A jest jeszcze Kraków Nocy Muzeów i nocnych synagog, muzycznej wiosny i Dni Mendelssohna… Słońce maja zaświeci nad imprezami dla dzieci i rodzin od Dzień Dobry FMF (tak! – to specjalna edycja Dzień Dobry ICE Kraków) po Piknik Archeologiczny, nad świętującymi swój czas podczas Juwenaliów studentami, wreszcie nad stoiskami bukinistów i antykwariuszy podczas Krakowskiego Kiermaszu Książki oraz na Powiślu…

Ruszajmy!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.