Rezydencje w Mieście Literatury_2019

25 stycznia 2019

Kraków właśnie nabór do programu rezydencjalnego skierowanego do młodych pisarzy z Miast Literatury UNESCO z całego świata! Twórcy z 28 miast, między innymi Edynburga, Melbourne, Pragi czy Seattle mogą aplikować o pobyt w naszym mieście!

Na dwumiesięczne pobyty twórcze w okresie maj-czerwiec lub wrzesień-październik zaproszone są szczególnie wschodzące i początkujące talenty. Najważniejszym kryterium jest posiadanie co najmniej jednej publikacji na swoim koncie. Poza tym kandydaci powinni posługiwać się językiem angielskim w bardzo dobrym stopniu, być chętni i gotowi do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim Krakowa i pracować nad własnym projektem literackim podczas pobytu.

Rezydenci zamieszkają w pokojach gościnnych Instytutu Kultury Willa Decjusza, który jest współorganizatorem projektu. Ponadto otrzymają stypendium twórcze, a także zwrot kosztów podróży do i z Krakowa.

Program Rezydencjalny wyrasta z głębokiego przekonania, że Sieć Miast Kreatywnych UNESCO stwarza doskonałe możliwości rozwoju połączeń i kontaktów, promuje mobilność i umożliwia profesjonalizację pisarzy.

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.