Muzeum Narodowe w Krakowie na Google Arts &Culture

31 października 2018

Muzeum Narodowe w Krakowie dołączyło do platformy Google Arts &Culture – zobaczcie co przygotowano na stulecie sztuki polskiej.

Muzeum Narodowe w Krakowie, najstarsza i największa polska galeria sztuki, dołączyła do partnerów na Google Arts & Culture, a jej dzieła, jako pierwsze w Polsce, zostały sfotografowane w wysokiej rozdzielczości przez specjalistyczny sprzęt Art Camera. Ponad 70 prac z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie stanowi trzon nowej wystawy Google dedykowanej stuleciu polskiej sztuki. Nowosielski, Wyspiański, Boznańska, Malczewski - to tylko część wielkich twórców, których prace prezentowane są na wystawie Stulecie polskiej sztuki. Można tu zgłębić tajniki sztuki wybitnego reżysera teatralnego Tadeusza Kantora, zobaczyć na jednej scenie Krzysztofa Pendereckiego z Aphex Twinem i Jonnym Greenwoodem i dowiedzieć się, co na temat współczesnej sztuki myśli artysta, projektant i wydawca książek Honza Zamojski. Prace pochodzą z kolekcji 28 polskich instytucji kultury, które udostępniły swoje zbiory na platformie. Znaczną część nowej wystawy stanowią natomiast dzieła, które na co dzień możecie oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. Aby trafić zaś do sieci zostały sfotografowane przy pomocy specjalistycznego sprzętu Google Art Camera.

 

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.