Zaczytana ławka

24 października 2018

Na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego mieszkańcy Krakowa oraz turyści odwiedzający miasto mogą korzystać z nietypowego mebla miejskiego w kształcie książki.

Na ławce można nie tylko usiąść i poczytać, ale również pobrać z niej co tydzień inny bezpłatny audiobook. Pomysłodawcą akcji promującej czytelnictwo jest Fundacja Zaczytani.org. Podczas uroczystego odsłonięcia ławki organizatorom towarzyszył Michał Rusinek, który od wielu lat jest ambasadorem fundacji.

Zaczytana ławka służy nie tylko do siedzenia, ale i - jak sama nazwa wskazuje - do zaczytania się. Można się zaczytać w limeryku, który jest na niej umieszczony i uśmiechnąć na widok kolażu; oba są autorstwa Wisławy Szymborskiej. Można też - co polecam szczególnie - rozsiąść się na niej i zaczytać w zabawach literackich pani Wisławy, opublikowanych w „Rymowankach dla dużych dzieci” i „Błysku rewolwru” - powiedział Michał Rusinek

Misją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa i pomoc małym pacjentom. W 2018 roku fundacja rozpoczęła również program bajkoterapii. Wolontariusze odwiedzają szpitale, czytają dzieciom i wspólnie omawiają lektury. Inne działania Zaczytanych to otwieranie oddziałowych bibliotek w szpitalach w całej Polsce, coroczna Wielka Zbiórka Książek i stawianie Zaczytanych Ławek.

Zaczytane Ławki to nasze podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w Wielką Zbiórkę Książek. To dzięki ofiarności i zaangażowaniu mieszkańców możemy otwierać biblioteki w szpitalach. Mamy nadzieję, że nasze meble będą miejscami do zatrzymania się na chwilkę i…. poczytania książki - dodała Katarzyna Nawrocka z Fundacji Zaczytani.org

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.