LIM – Less is More

27 września 2018

Kiedy ograniczenia stają się początkiem nowych możliwości…

 

Do 31 października trwa nabór do warsztatów rozwoju scenariusza niskobudżetowych produkcji fabularnych. Odbywają się one pod hasłem „LIM – Less is More” w ramach międzynarodowego programu stworzonego przez filmowców dla filmowców.

 

LIM to inicjatywa, która wspiera młode talenty, adresowana do kandydatów z całej Europy. Skupia się przede wszystkim na profesjonalizacji branży filmowej i oferuje młodemu pokoleniu twórców pomoc w odnalezieniu własnej ścieżki, a w konsekwencji – w wyprodukowaniu filmu fabularnego mimo budżetowych ograniczeń. Praca w międzynarodowej grupie wpływa niezwykle dynamicznie na kreatywność samych twórców.

Oprócz pracy nad rozwojem samego scenariusza, LIM daje również możliwość zaprezentowania projektu potencjalnym producentom i podmiotom finansującym.

Antoine Le Bos, dyrektor artystyczny LIM-u, tak mówi o bieżącej edycji: – Ekscytująca gra z ograniczeniami, stała cyrkulacja idei i reakcji na nie oraz wzajemne oddziaływanie idei dają olśniewające rezultaty w procesie rozwoju projektu. Jestem pod wrażeniem tego, jak dynamika pracy grupowej przekłada się na efekty pracy jednostek. Coś wspaniałego!

LIM to trzy jednotygodniowe warsztaty rozwoju projektu, zlokalizowane w małych miejscowościach we francuskiej Bretanii, rumuńskiej Transylwanii oraz w Małopolsce. Weźmie w nich udział 16 projektów filmowych zgłoszonych przez ich reżyserów (a zarazem autorów scenariusza).

Grupę uczestników w każdym zjeździe uzupełni czworo story editing trainees – odrębne, przeznaczone specjalnie dla nich sesje uzupełnią harmonogram. Nabór dla story editing trainees zostanie ogłoszony wkrótce.

Warsztaty rozwoju scenariusza oparte są zarówno na pracy grupowej, jak i indywidualnej. Uczestnicy podzieleni są na cztery grupy, zaś w każdej z nich znajdą się przedstawiciele czterech projektów, jeden producent (bez projektu) i jeden wykładowca. Warsztaty odbywają się w układzie zbiorowym, grupowym i indywidualnym. W edycji 2018 uczestniczyło 16 projektów z 16 krajów.

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.