Sacrum Profanum przyjazne dzieciom

11 września 2018

Podobnie jak w ubiegłych latach, nasz festiwal i tym razem nie zapomina o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką. „Sacrum Profanum przyjazne dzieciom” to trzy unikalne programy muzyczne skierowane do młodszych melomanów; dwa z nich zostaną zaprezentowane w Polsce po raz pierwszy! Koncert spacerowy, teatr muzyczny – wydarzenia cyklu wyróżniają się nietypowymi, atrakcyjnymi wizualnie i ciekawymi technicznie instrumentami oraz partycypacyjną formułą. Każdy program został przygotowany tak, aby dorośli i dzieci czerpali z niego równą satysfakcję!

Aeolian | 15.09.2018 | 11.00 / 12.00 | ICE Kraków
Przyjazne dzieciom od lat 5
Bilety: 30 zł

Aeolian to kompozycja zamówiona przez Red Note Ensemble u trójki twórców – kompozytorki Mai S.K. Ratkje, artystki sztuk wizualnych Kathy Hinde i akordeonisty Andreasa Borregaarda. Utwór wykonywany jest na tradycyjnych instrumentach oraz oryginalnych, napędzanych przez powietrze, skonstruowanych i zaprojektowanych przez Hinde specjalnie na potrzeby tego projektu. Wiele z nich wykorzystuje różnej wielkości miechy lub balony powoli wypuszczające powietrze; wspólnie tworzą przestrzenną instalację dźwiękowo-wizualną, co z pewnością przykuje uwagę również młodych słuchaczy. Dodatkowo muzyka skomponowana przez Ratkje przenosi nas w niemal baśniowy świat dziecięcych odniesień i skojarzeń.

Blisko | 16.09.2018 | 10.00 / 12.00 / 15.00 | ICE Kraków
Dedykowane dzieciom w wieku 1-3 lat
Bilety: 30 zł

Nie mogliśmy zrezygnować z kontynuacji cyklu wydarzeń kierowanych do najmłodszych, stworzonych specjalnie z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych dzieci w wieku od 1 do 3 lat. Tym razem proponujemy polską produkcję Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – spektakl Blisko w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak z muzyką Wacława Zimpla, która zostanie przez niego wykonana na żywo. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, odwiecznie łączących ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Na okrągłej scenie – w kręgu życia i wspólnoty – pojawia się matrioszka: symbol macierzyństwa, ale jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej – czekają na to by je odkryć. Blisko to spektakl o budowaniu relacji, o rodzicielstwie i wszystkich znaczeniach, które ono ze sobą niesie. Dziecko – centrum świata, zbudowane z cząstek obojga rodziców – jest tajemnicą życia, którą wciąż odkrywamy.

The Otheroom | 16.09.2018 | 16.00 | Małopolski Ogród Sztuki
Przyjazne dzieciom od lat 7
Bilety: 40 zł

The Otheroom to teatr muzyczny, w którym odkrywamy miejsce, gdzie dzieje się coś ważnego, choć jeszcze o niesprecyzowanym celu. Wszystko jest w ruchu – obiekty, muzycy, tancerze, ale i publiczność. Każdy z uczestników przemieszczając się lub będąc przesuwanym w obrębie przestrzeni wykonania utworu, tworzy zupełnie unikatową wersję przestrzenną kompozycji, nadając jej skonkretyzowaną i zamkniętą formę. Taka prezentacja muzyki, przecząca przyzwyczajeniom statycznego i „siedzącego” odbioru, jest świetną alternatywą dla tradycyjnego układu scena/widownia.

„Przyjazne dzieciom” nie oznacza, że koncerty są wyłącznie dla nich: wręcz przeciwnie – przyjdźcie tłumnie! Zabierzcie swoje dzieci, siostrzeńców i bratanice czy młodsze rodzeństwo: na tych wydarzeniach z pewnością odnajdziecie się wszyscy.

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.