Nowości Czarnego

21 sierpnia 2018

Prowadzone przez Andrzeja Stasiuka i Monikę Sznajderman wydawnictwo nie dość, że szykuje kilka ciekawych premier, to jeszcze oferuje czytelnikom okazję, by spotkać się z ulubionymi autorami i podyskutować o książkach. Wraz z Olgą Drendą 5 września w Spółdzielni Ogniwo weźmiemy pod lupę rosyjską kontrkulturę – Konstanty Uszenko w Buszującym w barszczu pokazuje barwną mozaikę nawiązań do tradycji awangardy początku XX wieku, radzieckiej fantastyki, „kosmicznej” analogowej elektroniki i syberyjskiego szamanizmu. W De Revolutionibus 14 września Piotr Mazik i Jakub Szpilka, autorzy Krupówek, opowiedzą Wojciechowi Bonowiczowi o najsłynniejszej ulicy w Zakopanem, opisując skomplikowane procesy, zdarzenia i postaci, które zdecydowały o jej istnieniu i obecnym kształcie. „To nie jest przewodnik po Krupówkach. To zachęta do podróży ku istocie rzeczy (...). Ta książka wciąga jak wir” – podsumowuje prof. Jacek Leociak.

„Do tej pory nikt nie próbował dowiedzieć się, kim były, skąd przybywały i dlaczego zostawały w mieście, w którym wcale nie odnajdywały szczęścia” – czytamy o Alei włókniarek Marty Madejskiej na stronie wydawnictwa. O „fabrycznych dziewczynach” porozmawia z autorką Paulina Małochleb w Spółdzielni Ogniwo (20 września). Natomiast 25 września dowiemy się, co się może stać, kiedy zbuntowana lewicująca studentka z Antwerpii, mieszkająca ze swoim irańskim chłopakiem, trafi do domu ortodoksyjnej żydowskiej rodziny. Spotkanie z J.S. Margot wokół książki Mazel Tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów, poprowadzi Zofia Papużanka w Cheder Cafe.

(Barbara Zając, miesięcznik Karnet)

więcej

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.