Lipiec pełen brzmień

29 czerwca 2018

Jeszcze nie opadły emocje po pełnym wydarzeń czerwcu, a już swoimi urokami nęcą nas kolejne wydarzenia – uwzględniające jednak na szczęście szczególne okoliczności przyrody. EtnoKraków/Rozstaje, Noc Jazzu czy teatralny festiwal 31. ULICA rozgrywają się w dużej mierze w plenerach miasta, a dwie setki koncertów Summer Jazz Festival zachęcają do wieczornych i nocnych eskapad. Kto woli nieco bardziej klasyczne brzmienia, temu czas może wypełnić Festiwal Muzyki Polskiej. Warto pamiętać też o wyjątkowym koncercie w prestiżowym cyklu ICE Classic: Kent Nagano i kierowana przezeń montrealska orkiestra przybywają do Krakowa także po to, by uczcić 85. rocznicę urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

W 2018 roku z rozmachem wraca Międzynarodowe Triennale Grafiki – odmiennie niż w ostatnich edycjach jego główne wydarzenia koncentrują się w miesiącach letnich. MTG 2018 to dziś świadectwo renesansu grafiki, który dokonuje się dzięki rozwojowi technologii cyfrowych: chwała organizatorom, że potrafią za tymi zmianami nadążyć. A poza tym lipiec to najcieplejszy polski miesiąc, więc możemy zatracić się w zieleni podczas krakowskich pikników, wziąć udział w wydarzeniach w ramach Bulwar[t]u Sztuki nad nowohuckim zalewem czy po prostu wybrać się na spacer albo rowerową wycieczkę wzdłuż radośnie ożywionych o tej porze roku nabrzeży Wisły.

Ruszajmy!

Grzegorz Słącz

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.