Niemożliwy czerwiec

1 czerwca 2018

Dni Krakowa, które rok temu z tak dużym sukcesem ogarnęły czerwcowy Kraków, wracają! Tym razem, także w związku z zapoczątkowanymi już obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, mają nawiązywać do klimatu lat 20. i 30. ubiegłego wieku. W nieustającym korowodzie wydarzeń w najdłuższe dni i najcieplejsze noce w roku każdy znajdzie swoje miejsce i powód do świętowania. Rozgrzany słońcem Kraków wabi na literaturę (Festiwal Miłosza), koncerty (Festiwal Kultury Żydowskiej) i na rozliczne wydarzenia plenerowe – od miejskich pikników po kiermasze książki, od Święta Chleba po Jarmark Świętojański, od Parady Smoków, poprzez radosne harce Lajkonika, aż po ogarniającą całe miasto zabawę podczas Wianków – Święta Muzyki. Jest i miejsce na nostalgię – Zbigniewa Wodeckiego wspominać będą gwiazdy polskiej muzyki i oddana mu zawsze krakowska publiczność.

A przecież w tym niemożliwym czerwcu trwają wydarzenia Festiwalu Muzyki Filmowej i Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Miesiąca Fotografii w Krakowie i Krakow Photo Fringe, można przyjść na spektakularny Dzień Dziecka pod Tauron Areną Kraków czy śledzić podniebne akrobacje podczas Pikniku LotniczegoElīna Garanča wystąpi w cyklu ICE Classic, Sinfonia Varsovia na scenie z Sinfoniettą Cracovią; i jeszcze Noc Teatrów, Noc Tańca, i po prostu – mnóstwo dobrej zabawy!

Grzegorz Słącz
Redaktor naczelny

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.