Rozśpiewany styczeń

3 stycznia 2018

W styczniu rozgrzewa nas jeszcze noworoczna euforia, trwający karnawał, no i oczywiście kolędy! Wśród wyjątkowo w tym roku licznych koncertów tych pięknych, często wielowiekowych pieśni na szczególną uwagę zasługuje ten z udziałem kilkunastu chórów (!), który odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Trzystu śpiewaków, orkiestra, półtora tysiąca osób na widowni – w takim otoczeniu „Bóg się rodzi” zabrzmi z wyjątkową mocą… Dopełnieniem rozśpiewanego stycznia będą koncerty i recitale Festiwalu Opera Rara, który prezentuje nam dzieła od baroku po muzykę współczesną, w podniosłym, ale i chwilami karnawałowym tonie. A skoro o tym mowa – trwają zimowe atrakcje: pokaz krakowskich szopek w przestrzeni miasta i kulminacyjny spacer Wokół Szopki czy ślizgawka na placu Wolnica z towarzyszącym programem artystycznym. W ten radosny nastrój z pewnością wpisuje się także krakowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która grać ma przecież – i zbierać środki dla potrzebujących – aż do końca świata.

Do końca roku na pewno będziemy pamiętać o stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości, trwającym projekcie „Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego”, oficjalnie ogłoszonym Roku Zbigniewa Herberta oraz obchodach – krakowskich i ogólnopolskich – 85. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. Naszymi bohaterami na 2018 rok będą zatem artyści z najwyższej światowej półki – i żołnierze z bitewnych pól Europy.

Będziemy do nich wracać!

Grzegorz Słącz, Redaktor Naczelny „Karnetu”

udostępnij

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.